Bács-Kiskun vármegyei diákok a legjobbak között

Országosan összesen 4405 pályamű érkezett, 4299 szabadkézi alkotás és 106 fotó, amelyeket egy művészekből, múzeumi és tűzvédelmi szakemberekből álló zsűri bírált el.
Az ünnepi eseményen jelen volt Fülep Zoltán tűzoltó dandártábornok, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos tűzoltósági főfelügyelője, az Országos Tűzmegelőzési Bizottság ügyvezető elnöke, dr. Berki Imre, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója, a díjátadó ünnepség házigazdája, valamint dr. Borsos Mihály fotóművész, a bírálóbizottság tagja.
Dr. Berki Imre köszöntő beszédében gratulált a fiatal tehetségeknek, egyúttal köszönetet mondott a pedagógusoknak és a szülőknek, akik támogatták a gyerekeket abban, hogy elkészíthessék alkotásaikat. Hozzátette, számos színvonalas pályamű készült.
Dr. Borsos Mihály fotóművész úgy fogalmazott, minden alkalommal megtiszteltetés számára, hogy részt vehet a zsűri munkájában, ráadásul évről évre egyre jobb művekkel találkoznak.
Az országos verseny győztesei értékes díjakat kaptak, és különdíjak is gazdára találtak.
Bács-Kiskun vármegyéből Vidéki Lili-Sára pályaműve, valamint Ilkity Petra alkotása az országban a legjobbak közé került.
Kézműves alkotás 11-14 éves korcsoportban Vidéki Lili Sára „Ne játssza a tűzzel” című alkotásával III. helyezés ért el. 15-18 éves korcsoportban Ilkity Petra „Az otthon, ami megváltozott örökre” című pályaművével a II. helyet nyerte el.
A rendezvény zárásaként Fülep Zoltán is köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vettek az országos pályázaton, legyen szó diákról, felkészítő tanárról és a gyerekek szüleiről. Mint mondta, mindenki nyertes, mert elmélyedt a tűzbiztonság témakörében, és remélhetőleg ezek az ismeretek később is szolgálják a saját és a környezetük biztonságát.
Forrás: bacs.katasztrofavedelem.hu, fotó: Szőke Péter BM OKF






