Sikeres országos diákolimpia döntőt rendezett Kiskunfélegyháza

Kell-e annál nagyobb elismerés egy város számára, mint amikor egy országos eseményt egymás után négy éven keresztül rendezhet meg. Kiskunfélegyháza ezt elmondhatja magáról. Az Asztalitenisz Diákolimpia Országos Döntőjének a Városi Sportcsarnok adott helyet, február 21 és 23 között. A diákolimpiára összesen 4390 nevezés érkezett, ami az elmúlt évi 3823-hoz képest 14-15 százalék növekedést jelent. Bács-Kiskun vármegyét több település számos versenyzője képviselte. Érkeztek sportolók a helyieken kívül: Bajáról, Kalocsáról, Kecskemétről, Kiskőrösről, Kiskunmajsáról, Soltvadkertről és Tázlárról. A döntőben a tizenhat versenyszám közül a legjobb húsz versenyző szerepelt. A diákolimpián való részvétel feltétele az, hogy az egyéni versenyzők és a csapatok tagjai rendelkezzenek diákigazolvánnyal. Csapatversenyben csak azok az iskolák szerepelhettek, akik három sportolót ki tudtak állítani. Minden mérkőzés három, tizenegy pontot elérő szettig ment, ami alapján 3–0, vagy 2–1 lett az eredmény.
– Ezúttal is megpályáztuk az országos döntőt, mondta Dóka András a Bács-Kiskun Vármegyei Diákszövetség titkára, a szervező bizottság elnöke. Minden bizonnyal az előző hárommal elégedett volt a Magyar Diáksport Szövetség és ez is közrejátszott abban, hogy ismét Kiskunfélegyházán rendezhettük meg. Persze az sem mellékes, hogy a város könnyen megközelíthető, jó helyen van a csarnok, aminek nagyon jók az adottságai. Nagyon nagy segítség az is, hogy a csarnok mellett üzemel a Kiskunfélegyházi Asztalitenisz Sportiskola, akik az összes infrastuktúrát tudták biztosítani.
A vármegyénk nagyon jó asztalitenisz bázissal rendelkezik. Évről évre jól szerepelnek a versenyzőink és ezúttal is számos érmet nyertek. Az első évben mikor megrendeztük, akkor megnyertük az éremtáblát. Azóta bejött egy olyan változás, hogy az a vármegye, aki elnyeri a döntő rendezésének a jogát, az plusz sportolókat is delegálhat. Ha valaki kiesik, akkor meghívást tehet Bács-Kiskun vármegye. Mivel most is jól szerepeltünk, ez annak is köszönhető, hogy részben több sportolót is delegálhattunk. Minden tanuló, aki elindult az pontot szerzett, a pontok összege pedig a helyezésekből adódott össze. Összesen tizenhat számban hirdettünk eredményt, tette hozzá Dóka András.
A három napos versenyen az I-II. korcsoportos lányok közül B kategóriában Jász Miléna a Kecskeméti Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola tanulója az ötödik, Varga-Bene Olívia a Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola diákja pedig a hatodik helyen végzett. V-VI. korcsoportos lányoknál Polonyi Nóra a Kecskeméti Bólyai János Gimnázium diákja A kategóriában ezüstérmet szerezett. Az A kategória az igazolt versenyzőket jelenti. Ugyan ebben a korosztályban B kategóriában Burai Lili a Bajai Szent László Művelődési Központ tanulója aranyéremmel térhetett haza, Mészáros Abigél a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum tanulója pedig bronzéremmel lett gazdagabb. A fiúknál az V-VI. korcsoportban B kategóriában a negyedik helyen végzett Horváth Márk a Bajai III. Béla Gimnázium diákja.
Csapatban a Kecskeméti Lánchíd Utcai Sportiskola I-II. korcsoportos lányai ezüstérmet szereztek. III-IV. korcsoportos lányok között a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskolából a Alács Emese, Elek Janka, Rekedt-Nagy Panni és Sándor Petra harmadik helyezést szereztek, a Fekete-Gürtler Bence, Hegyi Dániel, Rekedt-Nagy Zoltán pedig a negyedik helyen végeztek.