Június 25. csütörtök, Vilmos
2026. június 25., 14:00

Negyvenedszer találkoztak a Székely–Magyar Sakkbarátság résztvevői

Jubileumi állomásához érkezett a Kiskunfélegyháza és Korond között több mint negyedszázada ápolt sakkkapcsolat: a két testvértelepülés sakkozói idén Erdélyben, Korondon találkoztak a 40. Székely–Magyar Sakkbarátság rendezvényén.

A jubileumi tornán a hazaiak versenyzője, Tófalvi Sándor szerepelt a legeredményesebben. A korondi sakkozó korábban már többször végzett a dobogón vagy annak közelében, ezúttal azonban pályafutása során először sikerült megszereznie az első helyet. Kiemelkedő teljesítményét jelzi, hogy három korábbi bajnokot is maga mögé utasított.

Az egyéni verseny második helyén Seres László, a harmadikon pedig Nagy György István végzett. A női kategória győztese Nagy Mónika lett, míg a második helyet Szente Emőke szerezte meg.

A csapatversenyben a kiskunfélegyházi együttes bizonyult jobbnak: 20,5 ponttal végzett az élen, míg a házigazda korondiak 17,5 pontot gyűjtöttek.

A találkozó azonban ezúttal sem csupán a versengésről szólt. A szervezők nagy hangsúlyt fektettek a két település közötti baráti kapcsolatok ápolására is. A résztvevők a három nap során megcsodálhatták Erdély természeti szépségeit, és megismerkedhettek a helyi gasztronómia különlegességeivel is.

Barta Dávid
Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram