Ezüst minősítést szerzett a Padkaporos Táncegyüttes Szegeden

Kürti-Papp Nóra a Padkaporos Táncegyüttes művészeti vezetője elmondta, hogy ez az eredmény az első lépésük a megálmodott jövő felé, hiszen egy ilyen minősítő fesztiválról lehet eljutni egy antológiára, ahol az év legsikeresebb néptánc produkcióit mutatják be a kiválasztott csoportok évről-évre.

Megtudtuk, hogy a legutóbbi rangos versenyen koreográfiák versenyeztek egymással, összesen 53 csoport szereplésével. A zsűri pontjaiba komplexen számított bele a viselet, a folklórhűség, a színpadi előadás, a zeneválasztás, a koreográfia és a tánctudás is. A koreográfiát és a táncanyagot Both József tanította be a fiataloknak, több egész napos próbán, már a tanév folyamán. Both József csíkszentdomokosi születésű, teljes hitelességgel adta át a domokosi táncokat, azok érzületével együtt. A koreográfia címe: Terem-Felcsíki mulatság volt, ami kettős értelmezést kapott. Egyrészről jelentette azt, ahogyan a tánc teremtődik, valamint egy táncházi közeg megteremtéseként is értelmezhető, hiszen kellékekkel, díszletekkel ezt a világot álmodta meg a színpadra is. Egy egész estés táncrendet illesztett be a mester 8-9 percbe, a maga természetességével, folyékonyságával, amit a szakmai zsűri az értékelésen ki is emelt.
– Az ezüst minősítés vélhetően annak köszönhető, hogy nem profi együttesről van szó, nagy rutinunk nincs még. Volt benne egy nagy adag izgalom, sőt a koreográfia is friss volt és talán ezen az apróságokon múlott az arany. Számomra a legnagyobb siker, hogy amit szerettünk volna, azt megvalósítottuk. 50 pontot lehetett elérni, amiből mi 44 pontot teljesítettünk, elképesztő fizikai munkát beletéve (45 ponttól már arany minősítés lett volna) – fogalmazott.

A tervekről Nóra elmondta, hogy szeretne évről-évre minősítő fesztiválokon elindulni csoportjaival. Reméli, hogy jövőre már a Pitypang csoport mutathatja meg tudását egy ilyen eseményen. Hozzátette: rengeteg munkával jár egy ilyen versenyre eljutni, hiszen ez nemcsak a táncról, koreográfiáról szól. Ez utazásszervezéssel, viseletbeszerzéssel, díszletek megvalósításával jár, ami nagyon sok időt, energiát és logisztikát igényel, de mindenképpen megéri.

Varga Andreas művészeti vezető társával együtt köszönetüket fejezik ki Both Józsefnek az oktatásért, koreográfiáért, Balogh Ildikónak a viseletekért, a Juhász zenekarnak a muzsikáért, Dencs Krisztinek, Kovács Krisztinek, valamint a szülőknek a sok-sok támogatásért.