Június 28. vasárnap, Irén, Levente
2026. június 28., 16:00

Eredményes szezont zárt az FTSI labdarúgó-szakosztálya

Sikeres, eredményekben gazdag idényt tudhat maga mögött a Félegyházi Térségi Sportiskola labdarúgó-szakosztálya. A 2025/2026-os szezon lezárását követően Busa Imre, a szakosztály vezetője az sport iskola közösségi oldalán értékelte az elmúlt év munkáját, amelyben nemcsak a csapatok eredményeit, hanem a klub közösségének erejét is méltatta.

Mint írta, az idei szezon ismét bebizonyította, hogy a játékosok, edzők, vezetők és a háttérben dolgozó segítők közös munkája meghozza gyümölcsét. Kiemelte, hogy az FTSI-nél egy olyan összetartó közösség épül, amely közös célok mentén dolgozik, és amelynek tagjai nap mint nap a fejlődésért tesznek.

A pályán elért eredmények is ezt igazolják. A felnőtt csapat a Bács-Kiskun Vármegyei I. osztályban a 12. helyen zárt, míg az utánpótlásban több kiemelkedő szereplésnek is örülhettek. Az U19-es B csapat megnyerte a Bács-Kiskun Vármegyei Északi csoport bajnokságát, az U17-es és az U14-es regionális együttes egyaránt bronzérmes lett, az U14-es vármegyei csapat ezüstérmet szerzett, az U13-as korosztály pedig bajnoki címet ünnepelhetett. Emellett a Bozsik-programban szereplő csapatok labdarúgásban és futsalban is számos sikert értek el.

Busa Imre szerint azonban a helyezéseknél is fontosabb, hogy egyre több és magasabb színvonalú versenyzési lehetőséget tudnak biztosítani a fiatalok számára. Úgy fogalmazott: az elmúlt évek munkája mára egy valóra vált álommá érett.

A szakosztályvezető felidézte, hogy 2010 óta dolgozik a helyi labdarúgás fejlesztésén, és mindig az volt a célja, hogy Kiskunfélegyháza meghatározó szereplője legyen a térség futballéletének. Véleménye szerint ma már egy olyan közösség működik az FTSI-nél, amely folyamatos fejlődésre törekszik, és amelyben még jelentős tartalékok rejlenek.

Bejegyzése végén köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak a szezon sikereihez: a játékosoknak, szülőknek, edzőknek, technikai vezetőknek, szakmai stábnak, támogatóiknak, valamint a háttérben dolgozó munkatársaknak. Hangsúlyozta, hogy az elért eredmények kizárólag közös munkával születhettek meg.

Az FTSI labdarúgó-szakosztálya így bizakodva tekinthet a következő idény elé, amelyben a cél továbbra is a fejlődés és a félegyházi labdarúgás erősítése.

Barta Dávid
Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram