A Credo együttes ad koncertet az Ótemplomban

Több mint harminc éve járják a Kárpát-medence színpadait, koncertjeik pedig minden alkalommal többet jelentenek egyszerű zenei előadásnál. Az egy szál gitárral kísért, többszólamú éneklés különleges hangzásvilága, a magyar költészet és a hit üzenete olyan lelki élményt kínál, amely generációkat szólít meg.
Az együttes története 1995-ben kezdődött, amikor Ivaskovics József zenepedagógus három tanítványával – Lőrincz Erikával, Togyeriska Hajnalkával és Nagy Saroltával – megalapította az akkor még Ivaskovics József és a Trió néven ismert formációt. Később Dinnyés József javaslatára vették fel a Credo nevet, amely azóta a hiteles verséneklés egyik legismertebb műhelyévé vált.
A zenekar Magyarország mellett Kárpátalján, Erdélyben, a Felvidéken, Ausztriában és a Vajdaságban is rendszeresen fellépett. Koncerteztek többek között a Gyulai Várszínházban, a Kaláka Folkfesztiválon, Székesfehérváron, Nagykanizsán, Szombathelyen, Bécsben, Lendván, Zentán és Beregszászon is. Több jótékonysági koncerten szerepeltek, 1997-ben megnyerték a Pécsi Verséneklők Országos Fesztiválját, 2015-ben pedig Magyar Örökség Díjjal ismerték el munkásságukat.
A Credo alapítója, Ivaskovics József zeneszerzőként, karnagyként és pedagógusként egész életét a magyar nyelvű kultúra, a gyermekek zenei nevelése és a keresztény értékek szolgálatának szentelte. Nevéhez fűződik a Credo Alapítvány létrehozása is, amely Kárpátalja eldugott településein segíti a zenei oktatást, emellett fesztiválokat és művészeti táborokat szervez.
A jelenlegi együttes tagjai Ivaskovics József, Varga Katalin, Nagy-Fekete Zsuzsanna és Soós Lívia. Műsorukban megzenésített magyar versek, keresztény ihletésű dalok és saját szerzemények egyaránt helyet kapnak.







