Tisztelet és elismerés a pedagógusoknak – Ünnepi megemlékezés Kiskunfélegyházán

A rendezvény ünnepélyes keretek között, a Himnusz közös eléneklésével kezdődött, majd Pálfi Tamás, a Kecskeméti Tankerületi Központ igazgatója nyitotta meg az eseményt. Ezután Balla László alpolgármester mondta el köszöntő gondolatait, aki beszédében hangsúlyozta a pedagógusi hivatás értékét, valamint köszönetét fejezte ki a nevelők fáradhatatlan munkájáért és elkötelezettségéért.
A megható szavakat követően a város iskoláinak és óvodáinak növendékei szórakoztatták a közönséget. A Constantinum intézmény diákjai humoros bohózatot adtak elő Bendegúz iskolába megy címmel, majd a Darvas Általános Iskola alsósainak tolmácsolásában somogyi táncokat láthatott a közönség.
Az esemény csúcspontját a díszdiplomák átadása jelentette. Az ünnepségen arany, gyémánt és rubin okleveleket vehettek át azok a nyugdíjas pedagógusok, akik több évtizeddel ezelőtt szereztek diplomát, és egész életüket a tanításnak szentelték.
A városi pedagógusnap a hosszú pályafutásukat most is aktívan folytató tanárok és oktatók munkája előtti főhajtás is volt. Elismerő oklevelet kaptak azok a nevelők, akik 25, 30, 35 vagy akár 40 éve szolgálják elhivatottan a gyermekek fejlődését, és példamutató munkájukkal évtizedek óta erősítik a város oktatási intézményeinek közösségeit.
A díjátadásokat követően színvonalas kulturális produkciók tették még ünnepélyesebbé az alkalmat: Horváth Péter nyolcadikos tanuló előadásában hangzott el John W. Schlatter Tanár vagyok című írása, majd a Flute4Fun fuvolatrió és zongorakísérőjük előadásában csendült fel a Celtic Forest című mű.
50 évvel ezelőtt szerezte első diplomáját, ezért arany oklevélben részesült:
Szabó Lászlóné Pályáját a dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskolában kezdte, majd a Darvas Általános Iskola pedagógusa volt. 2011-től a nyugdíjazásáig a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskolában oktatta, nevelte a gyerekeket a zene szeretetére. A rá bízott feladatokat pontosan, lelkiismeretes munkával látta el. Sokirányú pedagógiai munkát végzett, legfőbb tevékenységi és legeredményesebb területe a kórusmunka volt. Hagyományt teremtett az iskolai kórus évente megrendezésre kerülő karácsonyi hangversenyének megszervezésével. Az általa vezetett kórus emelte az iskolai rendezvények, megemlékezések színvonalát, de szerepet vállalt városi ünnepségeken való közreműködésben is. Számos kórus elismerést szerzett az énekkarral. Munkáját több alkalommal is elismerték, legutóbb „Kiskunfélegyháza Város Képviselőtestülete Elismerő Oklevele” kitüntető címben részesült.
Tóth Imre Gyuláné Pályáját a mérnöki diploma megszerzése után a 608. számú Ipari Szakmunkásképző Intézetben kezdte, majd a Petőfi Sándor Gépészeti Szakközépiskolában folytatta, ahol 1992-től egy 750 fős szakközépiskola igazgatójaként irányította és felügyelte a gépész és informatika szakmacsoport munkáját és vizsgáit. 1995-től részt vett az osztrák honosított képzés kipróbálásában és a szakmai tananyag fejlesztésében. Irányította a gépész szakmacsoport PHARE és a Világbanki programok menedzselését. Valamint széles körű együttműködést és jó munkakapcsolatot alakított ki többek között a megyei iparkamarával, a Kecskeméti TISZK-kel, a mindenkori fenntartókkal, hivatalokkal, oktatási, művelődési, sport- és ifjúsági intézményekkel. Nyugdíjazását követően is aktívan részt vesz a szakterületéhez tartozó vizsgaelnöki, viszagabizottsági feladatokban.
60 évvel ezelőtt szerezte diplomáját, ezért gyémánt oklevélben részesült:
Kapus Béláné Főiskolai tanulmányait Szegeden végezte. 1963-ban kötött házasságot Kapus Béla kiskunfélegyházi tanárral és ugyanebben az évben kezdett el tanítani. Előbb Jászszentlászlón, majd Gátéron, végül a Móra Ferenc Általános Iskolában. Az itt eltöltött 35 év meghatározta egész pályafutását. 2002-ben ment a Móra Ferenc Általános Iskola igazgatójaként nyugdíjba. Ezután tagja lett a Móra Ferenc Közművelődési Egyesületnek, amelynek 2014 és 2023 között elnöke volt. Igazi szívügye Móra Ferenc, Móra István és Móra Márton emlékének ébrentartása. 4 kiadványt illetve könyvet szerkesztett, összeállította a Móra családfát és megszervezte a Móra-találkozót. Mindemellett aktív tagja a Petőfi és Móra Emlékbizottságnak és négy unoka boldog nagymamája. Ha újra kezdhetné, újra pedagógus lenne.
Szamosi Endre Pályáját 1965-ben Kiskunmajsán kezdte tanítóként. Majd 1968-tól Borsihalmon volt tanár és részt vett az iskola villamosításában. 1971-ben testnevelés tanári képesítést szerzett és 1972-tól a Bankfalui Általános Iskolában, mint testnevelő dolgozott. Labdarúgó, kosárlabda és salakos futópályát építettek a gyermekek és a szülők segítségével, illetve kezdeményezésére itt került megrendezésre a Mészáros István Emlékverseny. 1980-tól nyugdíjazásáig a Dózsa György Általános Iskolában dolgozott. Mindenféle sportágban számtalan városi, megyei és országos versenyen szerepeltek tanítványai szép sikerekkel, akikkel sikerült megkedveltetni a téli sportok örömeit is. A mai napig aktív résztvevője a város közéleti és sportéletének.
Szűcs Gyuláné 1965-ben szerezte meg óvónői diplomáját a Kecskeméti Óvónőképző Intézetben. Majd Bugacon kezdett dolgozni, 1970-től pedig Kiskunfélegyházán először a Vöröshadsereg úti, majd a Darvas téri későbbi Százszorszép óvodában, ahol 25 éven keresztül vezetői beosztást látott el. Gazdag és sikeres pályát tudhat magáénak, melynek során rengeteg programot szervezett és vezetett, illetve számos elismerésben és kitüntetésben részesült. Hivatásszeretete és munkája iránti elkötelezettsége töretlen volt a nehézségek idején is. Szerencsésnek mondja magát, mert azt tehette, amit szeretett. Díszdiplomáját otthonában veszi majd át.
70 évvel ezelőtt szerezte diplomáját, ezért rubin oklevélben részesült:
Preisz Istvánné 1954-ben tette le a Kőszegi Állami Tanítóképzőben az érettségi vizsgát, majd 1955-ben szerezte meg tanítói oklevelét. Először szülőfalujához közeli településen, majd szülőfalujában oktatott összevont alsó tagozatosokat. 1964-ben férje révén került Félegyházára. Mindkettőjüknek állást ajánlottak Kiskunfélegyházán a Mezőgazdasági Technikumban és ideköltöztek. Először kollégiumi nevelőként, majd a Petőfi Sándor Általános Iskolában dolgozott. 1983-tól nyugdíjazásáig pedig a Platán Utcai Általános Iskolában tanított 3-4 osztályosokat.
Az idei pedagógusnap alkalmából számos intézmény kiváló pedagógusát köszöntötték Elismerő Oklevéllel, mellyel több évtizedes odaadó, lelkiismeretes munkájukat ismerték el.
A Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium két olyan oktatóját is köszöntötték, akik immáron 50 éve aktívan végzik elhivatott és kiemelkedő pedagógiai munkájukat a PG oktatói közösségének elismert tagjaiként.
Alács Gyula László 5 évtizede oktatja a diákokat a sport szeretetére. Hivatástudata, következetessége, közvetlen személyisége sok-sok diák elismerését és szeretetét vívta ki az elmúlt évtizedekben. Tanulói számos országos versenyen értek el kiemelkedő eredményt. Tanítványai sok évtized elteltével is örömmel találkoznak vele, hogy felelevenítsék a PG-ben eltöltött éveket.
Bogácsi Csaba Mihály Szintén 5 évtizede tanítja a diákokat a gépészet rejtelmeire, a szakma szeretetére. Tanulóihoz való ragaszkodása, szakmai felkészültsége, hivatástudata példaértékű. Egész pályafutása alatt nyomon követte a gépészetben megjelenő új technológiákat, folyamatosan képezte magát, nem ismert lehetetlen feladatot. Az általa oktatott diákok közül sokan értek el kimagasló szakmai pályafutást.
Feketéné Papp Éva Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vehette át. A hétköznapok tanórái mellett mind a bugaci Rigó József Általános Iskola, mind Bugac település hálás azért a színes, tehetséggondozó tevékenységért, amely a rajzművészet, a kézműveskedés területén köszönhető odaadó, önzetlen munkájának. Tanítványainak alkotásai számos díjat nyertek, neves kiállításokon szerepeltek. Elhivatottsága példaértékű, lelkiismeretes pályaképe köszönetet érdemel mind volt tanítványai mind kollégái részéről.
Pedagógus Szolgálati Emlékérmet, és 40 éves jubileumi évfordulója alkalmából Elismerő Oklevelet vehettek át a következő pedagógusok:
Fodor Béláné, a bugaci Rigó József Általános Iskolában töltött pályafutása során több nemzedék tanulását kísérte végig, tanította, formálta diákjait következetesen, nagy igazságérzettel, alapossággal. Pedagógusi tevékenysége mellett az iskola vezetőségét is segítette munkaközösség-vezetőként, igazgatóhelyettesként dinamikus egyéniségével, ötleteivel. Köszönjük a lelkiismeretes pályaképet, gratulálunk az elmúlt 40 évhez!
Dr. Szabó Gyula Lászlóné Matyók Katalin pályája során nemcsak tanította, hanem nevelte is a Móra Ferenc Gimnázium tanítványait. A dobogós tanulmányi versenyeredmények, a sikeres Erasmus-programok, az emelt szintű érettségi vizsgák és a magas számú közép- és felsőfokú nyelvvizsga méltán hirdetik a tanárnő munkáját. Emellett az élethosszig tartó tanulás híveként állandóan képezte és képzi magát.
Szabóné Simon Erzsébet, a Móra Ferenc Gimnázium legelhivatottabb könyvtárostanára. A könyvtár általa lett a diákok második otthona. Szeretettel adta útravaló tanácsait az arra szoruló iskolásoknak. A nyugalom szigetét teremtette meg a könyvtárban, ahol nemcsak tanulni, olvasni lehetett, hanem pihenni és jókat beszélgetni is.
Elismerték azokat a pedagógusokat is, akik aktív pályájuk jubileumi évfordulójához érkeztek.
Vaszkó Csilla Ágotát a Pálmonostorai Gárdonyi Géza Általános Iskola tanítóját, aki 25 éves pedagógusi munkájáért Elismerő Oklevelet vehet át. 2008 óta az iskola kiemelkedő munkát végző dolgozója, az alsós munkaközösség vezetője, új kollégák és tanító szakos hallgatók mentora. Évek óta szervezője az intézményi sporteseményeknek és a Magyar Diáksport Napjának, melyet mára családi eseménnyé alakított át.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át
Juhász Mária Ibolya tanító 25 éve szolgálja a gyerekeket, az iskolát, Bugac közösségét szeretettel és csodálatra méltó elhivatottsággal. Személyisége, tehetsége, pedagógiai, módszertani tudása méltán elismert pedagógussá teszik a szülők, diákok, és kollégái körében. Kézműves foglalkozásai, az iskolai programokhoz tervezett és elkészített díszletei színesítik az iskola arculatát.
Rádi Györgyi Magdolna, a Petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskola tanára, igazgatója, aki 35 éves pedagógusi munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át. 1990 óta tanít a Petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskolában. Mindig aktív részt vállal az iskolai és a községi élet megszervezésében, emellett folyamatosan képzi magát. Igazgatói munkájában törekszik arra, hogy az iskola minden partnerével jó kapcsolatot, együttműködést tartson fenn. Aktív tagja az egyházközségnek is. Mindig segít a hozzá fordulóknak.
Czakóné Kállai Ildikó, a Bács-Kiskun Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Kiskunfélegyházi Tagintézményének logopédus-gyógypedagógusa, tagintézmény-igazgatója, aki 30 éves pedagógusi munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át. Városunk egyik méltán megbecsült logopédusa, gyógypedagógusa. Munkáját lelkiismeretesség, magas szintű szakmai tudás, igényesség és kreativitás jellemzi. Bárki fordul hozzá tanácsért, útmutatásért, mindig jó szívvel segít, legyen szó szakmai vagy magánéleti kérdésekről. Egyénisége, személyisége nyugalmat és örömöt sugároz.
A Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium pedagógusainak munkáját is elismerték.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át
Bangó Beáta M. Klára nővér tanító, hittantanár, lelki vezető. Mindegyik korosztálynál lehet rá számítani: az alsósoktól kezdve a középiskolásokig, emellett lelki vezetői feladatot is ellát az intézményben. Lelki programokkal és külföldi kirándulások szervezésével színesebbé, gazdagabbá teszi az iskola hétköznapjait. Kollégák és gyerekek egyaránt számíthatnak segítő jóságára.
Gógné Lengyel Ildikó – óvodapedagógus A Constantinum Katolikus Óvoda lelkes, szakmailag kimagasló pedagógusa. Célja a játék során a gyermekeknek olyan tapasztalatokat biztosítani, melyek segítenek a nekik a világ felfedezésében. Mindezt érzelmi biztonságot nyújtó, közvetlen, szeretetteljes légkör megteremtésével, keresztény értékek közvetítésével igyekszik megvalósítani.
A Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Cseklyéné Hevér Tímea oktató a pályája során elhivatottan és fáradhatatlanul tanítja a német nyelv, történelem és földrajz tantárgyakat. Diákjai megbecsülik, tisztelik és szeretik, hiszen nemcsak tudást ad át, hanem példát is mutat. Műsorok és megemlékezések készítése elképzelhetetlen nélküle. Kreativitása, önzetlensége és nagy munkabírása révén nélkülözhetetlen tagja az oktatói testületnek.
Gyöngyiné Jaksa Tünde oktató kimagasló szakmai tudásával és elhivatottságával immár 25 éve példát mutat a diákság számára. Ösztönzi a kreativitás kibontakozását, s nem csupán tudását, hanem lelkesedését és egyedi ötleteit is megosztja a diákokkal, ezzel elősegítve a szellemi fejlődésüket. Diákjai mindig számíthatnak rá, mindig segíti őket eligazodni az iskolai évek és nehézségek útvesztőiben.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Kissné Kovács Edit Julianna oktató immár 40 éve szolgálja a pedagóguspályát, példaértékű odaadással és szakmai igényességgel. Pályafutása során a német nyelv oktatása mellett a vizuális nevelés, a rajzolás szeretetének átadása is szívügye. Tanítványai nemcsak szókincset és nyelvtani szabályokat sajátítottak el tőle, hanem nyitottságot egy másik kultúra felé, illetve művészi szemléletet is, melyeket a tanulmányi versenyeken kamatoztatnak is.
Závogyánné Varga Ildikó, a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola hegedűtanára, aki 30 éves pedagógusi munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át. Az odaadó pedagógus mintaképe. Kiskunfélegyházán és Kecskeméten különleges szeretettel, és magasszínvonalon vezette és vezeti növendékeit a hegedűtanulásban gyakran országos és nemzetközi versenyekig. Azon pedagógusok közé tartozik, akik csendesen, szerényen dolgoznak, de munkájuk mindig precíz és bármikor lehet rájuk számítani.
A Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Fekete Imre tanár, akinek szakmai tevékenysége szerteágazó. Folyamatosan lépést tart a nevelő-oktató munkát segítő megújuló módszerekkel. Osztályfőnökként kiemelt figyelmet fordít a rábízott gyermekek minél harmonikusabb nevelésére, a csapat- és közösségépítésre.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Vízhányóné Papp Mónika tanító, aki munkája során hivatástudatáról, gyermekszeretetéről tesz tanúbizonyságot. Feladatvállalása példaértékű, pályája iránt elhivatott pedagógus, aki áldozatos zenei nevelést végez, valamint a város kulturális életében is tevékenyen részt vesz.
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Solymosiné Antalicz Tünde fejlesztőpedagógus, aki példamutató emberi magatartása, a közösség iránti elkötelezettsége, segítőkészsége, empatikus magatartása példaértékű. Munkáját lelkiismeretesen végzi, szervezi az iskola-előkészítő foglalkozásokat, táborokat.
A Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola pedagógusai közül többen 40 éves pedagógusi munkájukért Elismerő Oklevelet vehettek át.
Pallagi Lászlóné tanító lelkiismeretes, kitartó, következetes és példaértékű munkájával évtizedek óta hozzájárul a lakótelep és vonzáskörzetében élő nehéz sorsú gyerekek neveléséhez. Kiemelkedő eredményesség jellemzi a hatékony együttnevelés, kooperatív tanulásszervezés és egyéni fejlesztés területén. Szívesen szervez szabadidős programokat. Színvonalas felkészítő munkáját számos városi és iskolai ünnepség jelzi.
Zsibritáné Karsai Ildikó tanár a Darvas Iskola rajztanáraként és a Kiskun Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kerámia és festészet tanáraként jelentős szerepet tölt be Kiskunfélegyháza ifjúságának művészeti nevelésében, a gyerekek kreatív gondolkodásmódjának alakításában, hogy a művészetek iránt érdeklődő, művészeteket értő felnőttekké váljanak. Diákjai, növendékei számos rangos elismerésben részesültek.
A Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola pedagógusainak a munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Gyenes Attila tanár, igazgató pedagógiai tevékenységére jellemző a nagyfokú tudatosság, munkájának folyamatos elemzése, értékelése, s a hatékony, jobb eredményekkel biztató módszerek keresése, alkalmazása. Vezetőként az a legfontosabb számára, hogy a gyermekeknek és a kollégáknak érzelmileg biztonságos, nyugodt környezetet teremtsen, erősítve ezzel is a bizalmat, amely a közös munka és az együttgondolkodás alapja.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Szabó Tibor tanár munkáját nagyfokú precizitással, alapossággal végzi. Fontosnak tartja az értékek átadását, a szabályok betartását. Nem retten meg az új feladatoktól, igen sokoldalú kolléga. Nyitott az új módszerek megismerésére, folyamatosan képzi magát. Szakkörein és pedagógiai munkájában is fontosnak tartja a gondolkodóvá nevelést.
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Csányi Judit tanító gyermekközpontú, a gyermekek életkorát, egyéni sajátosságait, érdeklődését figyelembe vevő stílussal oktatja-neveli osztályait. Oktató-nevelő munkája során célja olyan gyermekek nevelése, akiknek viselkedését, magatartását, pozitív erkölcsi értékek irányítják. Tanítványai jól megalapozott tudással kerülnek a felsőbb évfolyamokba, ahol sikeresen fejlődnek tovább.
Csányi Ottó János tanító nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a gyermekekben kialakítsa az iskolai tanuláshoz szükséges készségeket és képességeket. Szerető, elfogadó személyisége, pozitív kisugárzása bizalmat ébreszt minden gyermekben. Erőssége, hogy nagyon hamar felismeri a gyermekek egyéni igényeit, illetve a hozzájuk vezető utat.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Czigányné Forgó Zsuzsanna tanár személyisége, szakmaisága és embersége példaértékű. Tanítványai rajongásig szeretik, a szülők pedig szeretettel és bizalommal fordulnak felé, mert érzik, hogy a gyermekük olyan pedagógus kezében van, aki szakmailag és emberileg is a legjobbat nyújtja gyermeküknek. Pedagógusként és emberként egyaránt a türelem, szeretet, figyelem és mély elkötelezettség jellemezni. Folyamatosan törekszik arra, hogy minden diákja sikeres legyen.
Somkuti Károly tanító oktatómunkáját igényességgel, nagy szakmai felkészültséggel, gondossággal végzi. Pályafutása alatt több száz gyermeket nevelt tisztességre, emberségre, személyes példamutatásával. A gyermekek iránti szeretete és gondoskodása kellő következetességgel párosul. Felzárkóztató és tehetséggondozó tevékenységére egyaránt nagy hangsúlyt fektet. Rendeszeresen készíti fel diákjait szaktárgyi versenyekre.
A Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Juhász Katalin Mária gyógypedagógus, főigazgató-helyettes munkájának alapvető jellemzői a hivatástudat, gyermek- és szakmaszeretet, következetesség, közösségért való felelősség. Gyógypedagógusként fejlett empatikus készségének, toleranciájának és érzelmi intelligenciájának köszönhetően mindig a tanulók, a gyermekek érdekeit tartja a legfontosabbnak.
Mézes Mihály gyógypedagógus munkáját szakmai felkészültség, alaposság, lelkiismeretesség, sajátos humor jellemzi. Autista és speciális szükségletű tanítványait olyan szeretettel, empátiával neveli, oktatja, amely minden kollégája számára példaértékű, teszi mindezt személyes példamutatásával, a gyermekek iránti nagy-nagy szeretetével, türelemmel.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Koncz Mónika tanító lendületes, energikus pedagógus, aki a jó hangulatú, mozgással, élményekkel teli foglalkozások híve, ennek szellemében használja az élménypedagógia eszköztárát. Kiváló szervezőkészségét mutatja, hogy mindig értékes és élménydús programokat szervez a tanulóknak. Munkatársai és tanítványai mindig bizalommal fordulhatnak hozzá.
A Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Csollár Géza tanár lelkiismeretes, nagy tudású, alapos szakmai felkészültséggel rendelkező, innovatív gondolkodású, precíz tanár, aki nagy odaadással oktatja a természettudományos tantárgyait. Mindehhez hozzájárul még a folyamatos fejlődés iránti igény. Kiemelkedő tehetséggondozó tevékenységet végez, tanítványai kiemelkedő eredményekkel végeznek a tanulmányi versenyeken.
Juhász Erika tanító osztályfőnökként a 8-10 éves korosztály életkori sajátosságaira tekintettel alapozza meg, készíti elő a felső tagozatra való zökkenőmentes átmenetet. Hatékony tanulásszervezési stratégiái, módszerei alkalmazásával hosszú távon alapozza meg a személyiségük egészét, alakítja ki önértékelésüket, formálja kitartásukat, kudarctűrő képességüket.
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Eszik Zoltánné tanító Már hamar kitűnt elhivatottsága a pedagógus pálya iránt. Munkáját alapos szakmai felkészültséggel és precizitással végzi. Tanítványai iránt érzett gyermekszeretete megnyilvánul mindennapi tevékenységeiben. A tanítás és a nevelés egységét tartja szem előtt. Kreatív ötleteivel, kivitelező munkájával rendszeresen hozzájárul az iskolai ünnepségek színvonalassá tételéhez.
Fekete Andrea tanító fejlett empatikus készségének, türelemének és érzelmi intelligenciájának köszönhetően – melyek felelősséggel, igazságérzettel párosulnak – mindig a tanulók, a gyermekek érdekeit tartja a legfontosabbnak. Derűs személyiség, bölcs élettapasztalat, tapintatos határozottság, gondoskodó humánum jellemzi.
Héderné Kiss Brigitta tanár hosszú évek óta egyik meghatározó személyisége a felső tagozatban tanító közösségnek. Osztályfőnökként nagy odafigyeléssel és sok-sok türelemmel fordul a gyerekek felé, arra törekszik, hogy tanítványai az általa vezetett közösségben biztonságban érezhessék magukat. Az iskola rendezvényeinek és humán tantárgyi versenyeinek egyik fő szervezője, kivitelezője.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Jankovszkiné Dobó Anikó tanár munkáját kimagasló szakmai felkészültség alaposság és precizitás jellemzi. Elkötelezett hivatástudattal oktatja, neveli a reá bízott tanulókat. Tehetséggondozó munkája kimagasló színvonalú, tanulói évtizedek múlva is hálásak tanári munkájáért. Az iskolai és a városi műsorok rendszeres szervezője és rendezője, a hagyományos József Attila-hét egyik megálmodója. Az iskola közösségi életének aktív koordinátora.
Solymosi Ildikó tanító gyermekszeretete, választott hivatása iránti elköteleződése, szakmai tudása és folyamatos önfejlesztése példaértékű. Munkája iránti alázatával, kollégái iránti segítőkészségével hamar elismerést vívott ki. Tanítványaiban nyomot hagy szeretete, törődése és a feltétel nélküli elfogadás. Az iskola az Ő munkássága nyomán lett Kiemelt eDia Partneriskola.
A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Fekete Zoltán gimnáziumi tanár a gimnáziumban magyar nyelv és irodalom tantárgyat tanít magas színvonalon. Az elméleti anyagot mindig megtámogatja saját megzenésített verseivel. Az irodalomban tehetséges tanulóknak „Alkotói kör”-t vezet, illetve az Iskolaújság szakmai-koordinátori feladatait is betölti.
Kissné Fekete Éva gimnáziumi tanár Mind a történelmet, mind az angol nyelvet magas szinten oktatja. Angol nyelvből tanítványai már a 10. évfolyamra felsőfokú nyelvvizsgát és emelt szintű érettségi vizsgát tesznek. Tanácsaival hosszú idő óta segíti az osztályfőnöki munkaközösség és az iskolavezetés munkáját. Rendszeresen vállal emelt szintű érettségi vizsgaelnöki szerepet.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Kiss Gabriella Lenke gimnáziumi tanár amellett, hogy a gimnáziumban angol és olasz nyelvet tanít, rengeteg testvérvárosi és testvériskolai kapcsolat aktív szervezője. Az olasz nyelvi tanulmányi versenyeken diákjai rendszeresen sikeresen dobogós helyezéssel mérettetnek meg.
Kámán Tamás gimnáziumi tanár tanítványait sikerrel vezeti be a matematika tudományába és az informatika világába. A középszintű érettségi vizsgára való felkészítés mellett a tanulóknak rendszeresen nyújt segítséget az emelt szintű tudás elsajátításához is.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Móczár Zoltán gimnáziumi tanár szigorú következetességgel mutat példát a hagyományos értékrendek megteremtéséhez. Testnevelés tantárgyból nagyfokú precizitással készíti fel tanítványait az érettségi vizsgára és a felsőoktatási tanulmányokra. Földrajz órái rendkívül színesek a saját élményeinek megtámogatásával.
A Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Gulyásné Korbely Erika óvodapedagógus szeretettel, odafigyeléssel, megértéssel fordul a gyerekek felé. A szakma iránti elkötelezettsége megnyilvánul a néphagyományok és népszokások átörökítésében. Kiváló drámapedagógiai tudásával, érzékével a gyermekek személyiségét sokoldalúan fejleszti. Kreativitása, szépérzéke kiemelkedő, ami az óvodai élet minden területén megnyilvánul.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Csőke Szilvia óvodapedagógus, tagintézmény-vezetője a Móra utcai óvodának lelkiismeretesen neveli a rá bízott gyermekeket, igyekszik őket megismerni, személyiségüket fejleszteni, képességeiket kibontakoztatni, igényeikre, szükségleteikre reagálni. Hogy mindezt ezt a leghatékonyabban megtehesse gyógypedagógusi és gyógytestnevelői szakképzettségét is latba veti. A szülők és kollégák irányába a segítőkészség, a korrektség és a szakmaiság jellemzi.
Krizsán Szilvia óvodapedagógus kimagasló kézügyessége, kreativitása a csoport esztétikumán és a gyerekek rajzkészségén is megmutatkozik. Nevelőmunkájában mindig nagy hangsúlyt kap, a gyermekek sokoldalú zenei nevelése. Hosszú évek óta a Kossuthvárosi Óvoda ünnepi dekorálása az Ő keze munkáját dicséri.
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Magyar Anikó óvodapedagógus munkája példaértékű, módszereiben mindenkor a gyermekek egyéni képességeit veszi figyelembe. Nagy hangsúlyt fektet a gyermekek esztétikai érzékének, finommotorikus képességeinek, zenei és gyermekirodalmi finomságuknak fejlesztése. Temperamentumával nyugodt, kiegyensúlyozott légkörben zajlik a tevékenységek sokasága.
Zsibrita-Gácsi Zsuzsanna óvodapedagógus munkabírása, minden apró részletre kiterjedő érzékenysége, szakmai elhivatottsága, gyermekszeretete példamutató. Szaktudását folyamatosan fejleszti. Hivatását az igényesség, a következetesség, a pontosság jellemzi. Az intézménybe járó gyermekekkel, a szülőkkel és az intézmény dolgozóival kiváló kapcsolatot ápol.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Fricska Gyöngyi óvodapedagógus, intézményvezető-helyettese a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvodának pályafutását első, és egyetlen óvodájában töltötte, ahol pedagógusi munkája során mindig nagy empátiával, tisztelettel, odafordulással nevelte a rábízott gyerekeket. Féltő gonddal bontogatta ki személyiségüket, fejlesztette képességeiket. Szakmai munkáját a folyamatos fejlődés és magas színvonal jellemzi. Sokoldalú személyisége, önfegyelme, felelősségtudata, morálja, munkaintenzitása példaértékű.
Szombatiné Horváth Tünde óvodapedagógus, tagintézmény-vezetője a Bercsényi Utcai Óvodának lelkén viseli az óvoda mindennapi feladatait. Generációk nőttek fel a kezei között. Több évtizedes kiegyensúlyozott, magas színvonalú munkát lát el. Segítőkészsége, szociális érzékenysége, emberi kapcsolatai, kollegiális viszonya, odafigyelése példaértékű. Mindig érzékenyen reagált a hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű gyermekek gondozására.
A Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola pedagógusainak munkáját is elismerték.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Fazekas Katalin Judit tanító kimagasló elhivatottsággal 30 éve neveli és oktatja az alsó tagozatos kisdiákokat. Munkáját magasfokú empátia jellemzi, kollégák, szülők, gyerekek tudják, hogy mindig számíthatnak támogatására. Szívügyének tekinti az 1-2. osztályosok tanítását. Tehetséges tanítványait rendszeresen versenyezteti és évről-évre kiváló eredményekkel büszkélkedhet.
40 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Piszmán Ágota tanító munkáját a lelkiismeretesség, a lényeglátás, az önmagával és a gyermekekkel szemben támasztott magas elvárás jellemzi. Az évek során tudását folyamatosan bővítette. A közösség egyik meghatározó alakja. Eredményesen versenyezteti diákjait matematika tantárgyból. Az óráit jó hangulat, játékos tanulás, kölcsönös együttműködés jellemzi.
A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumának pedagógusainak munkáját is elismerték.
25 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Szabó Péterné oktató, igazgató az iskolában töltött évek alatt szinte minden képzéstípusban tanított. Innovatív szemléletével a folyamatos megújulás szószólója. Az idegen nyelvi versenyekre nyelvszakos kollégáival sok tanulót készített fel eredményesen. A zene iránti elkötelezettségének jegyében vezeti a Zenebarátok kórusát, hazai és határon túli meghívásokkal erősítve a „Legyen a zene mindenkié” kodályi elvet. Az intézmény igazgatójaként fontos feladatának tartja az iskola népszerűsítését, jó hírének növelését, a beiskolázási folyamat sikerességét.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Jendrics László oktató, igazgatóhelyettes emberközpontú gondolkodásmódja, demokratikus, innovatív, lelkiismeretes stílusa, több évtizedes, kimagasló pedagógus munkássága példaértékű tanítványai és kollégái szemében is. Pályája során folyamatosan tanult és képezte magát. Jellemző rá a nagy munkabírás, a határozott szervezés, és a problémák gyors átlátása. Tanítványa idén az országos SZKTV versenyen 3.helyezést ért el.
Kardosné Molnár Szilvia oktató az iskolában töltött 30 év alatt szinte minden képzéstípusban tanított, így nagy szakmai és módszertani tapasztalatot tudott felhalmozni. Az innováció iránti elköteleződését példázza, hogy számos, a szakképzést megújító programban, pályázatban, továbbképzésen vesz/vett részt, az elsajátított ismereteket beépíti mindennapi munkájába. Az iskolai kulturális rendezvények, ünnepségek szervezésében, lebonyolításában aktívan részt vesz.
Makra Flóra Gabriella oktató, igazgatóhelyettes munkáját pozitív vezetői attitűd és innovatív beállítottság jellemzi. Kedves, nyitott, harmonikus egyéniség. Kollégák és diákok egyaránt kedvelik. Fontos számára a folyamatos szakmai megújulás. Tudatosan képezi, fejleszti magát. Tudása mindig naprakész. Kollégáit is erre ösztönzi. Képes kiegyensúlyozott, nyugodt, demokratikus légkört teremteni maga körül. Szakmai alázattal, becsületesen és lelkiismeretesen végzett munkája példaértékű.
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Balog Pál oktató Az oktató – nevelő munka mellett aktívan segíti a fémes terület gyakorlati képzésének mindennapjait. Szereti a kihívásokat, folyamatosan képzi magát, és vállalja fel az újonnan induló szakmák képzéseinek oktatását. A szakmájának nemcsak oktatója, hanem a gyakorlója is. A tanulóival szemben szigorú, de következetes, viszont szakmai tudása miatt tisztelik őt.
A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikumának pedagógusainak munkáját is elismerték.
30 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Árvai Zoltán oktató Egyedi látásmódjára, innovációjára, kreativitására közössége mindig számíthat. Tanári munkája mellett a félegyházi kézilabda sport meghatározó szereplője, kiváló szervező és edző, aki fiatalok százainak adta át a kézilabda alapértékeit. Kiváló ötleteivel osztálya egyedi műsoraival színt visz iskolája életébe és jobbá teszi az egész közösséget
35 éves nevelő-oktató munkájáért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Gajdicsné Lovász Judit oktató, igazgatóhelyettes ritka adomány, hogy elfogadó, türelmes személyisége, játékos, újító pedagógiai látásmóddal és párját ritkító általános műveltséggel párosul. Ennek a különleges tehetségnek köszönhető, hogy az elmúlt 35 évben, mindig, minden helyzetben számíthattunk rá, legyen szó sokszoros, kiváló osztályfőnöki munkájáról, versenyfelkészítéseiről és egyedi látásmódú, izgalmas iskolai műsorairól, vagy éppen arról a tündérkeresztanyai szerepről, ami igazgatóhelyettesként már a tizedik éve tölti ki napjait.
25 éves nevelő-oktató munkát segítő tevékenységéért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Sebők Edit a Kiskunfélegyházi Göllesz EGYMI gyógypedagógiai asszisztensenyugodtságával, empatikus hozzáállásával magával ragadja a gyerekeket, a kollégáival és a szülőkkel mindig jó kapcsolatot tud kialakítani, segítőkészségére mindig lehet számítani. Olyan munkatárs, aki nyitott az újdonságokra, lelkesen fogadja az újító gondolatokat. Mindig mosolyogva, pozitívan tekint előre, munkája példaértékű mindannyiunk számára.
30 éves nevelő-oktató munkát segítő tevékenységéért Elismerő Oklevelet vehetett át.
Boda Ferenc Mátyás a Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola karbantartója, aki30 éve kimagasló szakértelemmel, elhivatottsággal, lelkiismeretesen végzi karbantartói feladatait. Munkájára igényes, megbízható kolléga. Az iskola pedagógusainak, dolgozóinak kéréseit mindig azonnal megvalósító munkatárs. Példaértékűen gondozza intézményünk hatalmas zöldövezetét. Alapossága, mindenre kiterjedő figyelme nagy érték a közösség számára.