Június 22. hétfő, Paulina
2026. június 22., 08:00

Idén is benépesült a Hősök Parkja a jóga világnapján

A jóga világnapja alkalmából közös mozgásra invitálták a városlakókat június 21-én, vasárnap délelőtt. A több éve megrendezett eseményre idén is a Hősök Parkjában került sor, ahol helyi oktatók foglalkozásait élvezhették a kilátogatók. A több órás mozgást kötetlen beszélgetés és piknik zárta.

Reggel 9-kor megnyitóval vette kezdetét az esemény, ahol Fricska Irén köszöntötte a megjelenteket. A jóga fontosságát hangsúlyozta felgyorsult világunkban, ahol muszáj szakítani arra időt, hogy kicsit lelassuljunk. Mindenkit arra biztatott, hogy a gyakorlatokat addig végezze, ameddig jól esik számára. Irén 28 éve foglalkozik a jógával, az eseményre álló ászanákkal készült a megjelenteknek. Ahogyan fogalmazott: együtt gyakoroljuk a légzés és mozgás harmóniáját, valamint annak nagyszerűségét, hogy tudunk magunkra figyelni. A folytatásban bemutatta jógatársait: Horváth Katát, aki főként kismamajógával és relaxációval foglalkozik, Ruskó Editet, aki az Energiaforrás Jógastúdió vezetője, az eseményre hatha jóga alapú gyakorlatokkal készült, Dombóváriné Mártit, a Padma Jógastúdió vezetőjét, ajurvéda terapeutát, valamint Rádi Jenőt, aki hangokon és zenén keresztül segítette az ellazulást.

Az eseményen a Kiskunfélegyházi Egészségfejlesztési Iroda is megjelent, limonádéval és gyümölcsökkel támogatta délelőttöt.

Z. A.
Fotó: Z. A.
Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram