A felelős állattartásról tanulhattak az óvodások

A Dózsa Óvoda kisgyermekei örömmel fogadták az előadókat és aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe, saját tapasztalataikat is megosztva. A program egyik legnagyobb öröme Kapitány, Tímea nyolcéves mentett kutyája volt, aki türelmesen viselte a sok simogatást, puszikkal és csóváló farokkal hálálva meg a gyerekek kedvességét.
Tímea részletesen mesélt a menhelyi mindennapokról. Egyebek mellett elmondta, hogy a kutyák többségét a felelőtlen állattartás, illetve a gazdák megváltozott életkörülményei miatt kell gondozásba venniük. Kiemelte, hogy a megnövekedett állatlétszám komoly kihívást jelent az ellátás és a megfelelő szocializáció szempontjából is. Szó esett a mikrochipezés fontosságáról, ami segíti az elkóborolt vagy elhagyott kutyák gazdáinak beazonosítását, valamint azokról az alapszabályokról, amiket a gyerekeknek is fontos ismerniük: például, hogy kóbor kutyához ne közelítsenek egyedül, és minden esetben szóljanak egy felnőttnek. Ugyanígy a pórázon vezetett kutyákkal való kapcsolatfelvételre is kitért, hangsúlyozva, hogy mindig kérdezzék meg a gazdát, megsimogathatják-e az állatot.
Az évszakokhoz kötődő gondoskodás is szóba került: a hideg időben meleg kutyaházra, a nyári hőségben pedig friss vízre, árnyékra és hűsölési lehetőségre van szüksége minden házi kedvencnek.
Dr. Sörös József állatorvos közérthetően beszélt az állatok egészségügyi szükségleteiről, hangsúlyozva a rendszeres orvosi ellenőrzés és a védőoltások fontosságát, amelyek révén hosszabb, boldogabb élete lehet kedvenceinknek.
Abonyi Szilvia, a könyvtár igazgatója elmondta: régóta szerettek volna egy kifejezetten a kisebb korosztálynak szóló állatvédelmi programot szervezni, ami játékos módon hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra. Tavaly és idén is az Öleld meg a kutyád napon a kecskeméti Argos Állatvédelmi Egyesület képviselőit látták vendégül, és a jövőben is szeretnének hasonló, szemléletformáló eseményeket szervezni.
A meghívott óvodások ajándékkal is készültek: szeretetüket és gondoskodásukat tartós állateledel-adománnyal fejezték ki, aminek a Fidó Bácsi Alapítvány munkatársai szívből örültek.