Bűnmegelőzési napot szervezett a Bács-Kiskun Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács és a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság, 2026. május 27-én, szerdán, a Móra Ferenc Művelődési Központban. Az eseményen középiskolás diákok hallhattak előadásokat, vehettek részt interaktív foglalkozásokon a bullying és szenvedélybetegségek témájában.
Szép sikert értek el a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanulói: Cseke Nóra és Csizmadia Réka, a 12/W osztály diákjai megnyerték a Kiskunfélegyházi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat(GYIÖK) logótervező pályázatát. Az általuk készített grafika mostantól hivatalosan is a szervezet arculatának...
Ruskó Edit hetedik éve oktat jógát Kiskunfélegyházán. A felnőttórák mellett most a fiatalokat is szeretné megszólítani, nyílt foglalkozásokkal készül, középiskolásoknak, hogy megmutassa: a jóga nem csupán mozgás, hanem életmód és személyiségfejlesztés is.
A Kiskun Múzeum indította útjára az idei tanévben a Malom Alatti Mesék programsorozatot, amit már három alkalommal tartottak meg. A program célja, hogy az óvodás nagycsoportosok és az általános iskola alsó tagozatos diákjai interaktív módon ismerkedjenek meg a népmesékkel. A...