Június 26. péntek, János, Pál
2026. június 26., 14:00

Több mint 1200 gyorshajtó egy hét alatt – a rendőrség a nyári szünet veszélyeire is figyelmeztet

Jelentős számú közlekedési szabályszegést regisztrált a rendőrség az elmúlt héten Bács-Kiskun vármegyében: 1297 járművezető lépte túl a megengedett sebességhatárt, köztük egy motoros, aki a megengedett 90 km/óra helyett 172 km/órával közlekedett. A hatóság emellett 48 közúti balesetnél intézkedett, valamint húsz ittas járművezetőt szűrt ki a forgalomból. A nyári szünidő kezdetével a rendőrség a gyermekek biztonságára is fokozott figyelmet kér, és hasznos tanácsokkal segíti a családokat.

Az elmúlt héten a megengedett sebességhatárokat regisztráltan 1297-en lépték át. A szabálytalankodóknak legalább 50 ezer forint közigazgatási bírságot kell fizetniük, a kiszabható büntetés összegének maximuma pedig 468 ezer forint. Az a motoros, aki 90 helyett 172 km/h-val ment, 210.000 forint bírságra számíthat – adta hírül a police.hu.

Vármegyénkben egy hét alatt 48 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenöten sérültek meg. Az egyenruhások húsz olyan autóst igazoltattak, akik a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztottak. A jogsértő sofőrök ellen eljárás indul, vezetői engedélyüket minden esetben bevonják.

Már javában tart a szünidő. A gyerekek az időt a strandon, játszótéren töltik, kerékpároznak és játszanak. Ahhoz, hogy a nyári szünet jól teljen, sok mindenre kell figyelni. A Bács-Kiskun vármegyei rendőrség közösségi oldalán sok hasznos tanácsot találhatnak a gyerekek és a szülők is.

Ne feledjék, mindenkit hazavárnak!

Balesetmentes közlekedést kíván a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram