Móra Ferencre emlékeztek a Móravárosi szobránál

A rendezvényen a Móra nevét viselő intézmények vezetői és munkatársai mellett Balla László és Rosta Ferenc alpolgármesterek is lerótták tiszteletüket az író emléke előtt.
Dr. Réczi László, a körzet önkormányzati képviselője beszédében méltatta Móra Ferenc életművét, kiemelve, hogy nemcsak a város számára volt meghatározó személyiség, hanem a városrész névadójaként is fontos szerepet tölt be az itt lakók életében. Hangsúlyozta, hogy a félegyháziak számára Móra kiemelt jelentőségű alak, és örömét fejezte ki, hogy már évek óta áll egy szobor a városrészben, amely méltó helyszínt nyújt a megemlékezéseknek. Fontosnak tartja, hogy Móra emléke és hagyatéka tovább éljen, hiszen az ilyen értékeket meg kell őrizni. A megjelent kisiskolásokhoz is szólt, arra kérve őket, hogy ápolják ezt a hagyományt, és emlékezzenek Mórára.

Ezt követően a Platán Utcai Általános Iskola diákjai adtak elő ünnepi műsort. Az előadásban elsősorban Móra műveiből idéztek, de más szerzők Móráról szóló gondolatait is beépítették a programba. Az ünnepséget egy énekkari előadás zárta.

A megemlékezés végén az önkormányzat, a város intézményei és a civil szervezetek képviselői koszorúkat helyeztek el a mellszobornál.

Móra Ferenc 1879-ben, Kiskunfélegyházán született, és Szegeden 1934-ben hunyt el. Író, újságíró és muzeológus volt. Leginkább ifjúsági regényeiről ismert, de szépirodalmi és történelmi műveket is írt. Tanulmányait a szegedi egyetemen végezte, majd a Szegedi Napló újságírója lett, később pedig a szegedi múzeum igazgatója.

Legnépszerűbb művei közé tartozik a Kincskereső kisködmön, a Rab ember fiai és az Aranykoporsó. Írásai gyakran ábrázolják a szegény emberek életét, és jellemző rájuk az érzékeny, lírai hangvétel. Móra a magyar irodalom egyik kiemelkedő alakja, akinek művei ma is kedveltek.