Jótékonysági, komolyzenei koncertnek adott otthont a repülőtér

Az eseményen a repülőtér üzemeltetője, Kujundzic Róbert és dr. Nagy Éva is köszöntötte a közönséget, akik elmondták, hogy hosszú és embert próbáló munka eredménye, hogy ma ilyen színvonalas programok otthona lehet a repülőtér. Úgy vélik, hogy az a gyönyörű környezet alkalmas arra, hogy időnként zenével is megtöltsék azt. Megköszönték a támogatást Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának, Kis-Fekete Vilmosnak, valamint a budapesti művészeknek, hogy közreműködésükkel a jótékonysági koncert létrejöhetett. Hangsúlyozták, a befolyt támogatási összegeknek köszönhetően a jövőben sok fiatal tudja térítésmentesen kipróbálni a repülés semmi mással össze nem hasonlítható élményét.
Az est nyitányaként Szitka Olivér zongorajátékát hallhatták a megjelentek, akihez a későbbiekben csatlakoztak szülei: dr. Oross Veronika, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa, fuvolaművész és dr. Szitka Rudolf klarinétművész. Zongorán közreműködött Pusker Imre. Az esemény folytatásában a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola növendékei léptek a közönség elé, kamaraegyüttesek szólaltak meg, ahol testvérek, családok, felnőtt növendékek szórakoztatták a megjelenteket. A jótékonysági koncert utolsó részében a Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar lépett a pódiumra, vezényelt Kis-Fekete Vilmos.






