április 20. vasárnap, Konrád, Tivadar
2025. február 26., 12:00

Fába szorult fém – amikor a kreativitás találkozik a természetességgel

Nagy Imre és párja, Nagy Tünde bizony nagy fába vágták a fejszéjüket. Szó szerint! Közösen álmodták meg az I&T Passion nevű vállalkozásukat, amelyben a fa és a fém különleges találkozásából születnek egyedi tárgyak. Imre eredetileg autószerelő, Tünde pedig eladói végzettséggel rendelkezik, de mindketten kreativitással vannak megáldva, így nem is volt kérdés, hogy közösen vágnak bele ebbe az izgalmas kalandba. Arra voltam kíváncsi, mi inspirálta őket, és hogyan tervezik tovább bővíteni ezt a különleges műhelyt.

– Hogyan pattant ki a fejetekből az ötlet, hogy fából és fémből készítsetek tárgyakat?

– Autószerelő az eredeti szakmám, de egy idő után az emberekkel való foglalkozás kezdett kicsit fárasztóvá válni – meséli Imre. – Vízöntő jegyű vagyok, nehezen bírom a kötöttségeket. Egy ismerősöm, aki ért a számmisztikához, egyszer rá is világított erre, és megerősített abban, hogy nekem a vállalkozói lét való. Szeretem a kihívásokat, és mindig valami újba vágok bele. Itthon minden egyszerűbb, és ami a legjobb, hogy élvezem is! Mindig szívesen alkottunk, a házunkat is sajátkezűleg építjük. Tíz éve vagyunk együtt Tündével, kapcsolatunk egyfajta újrakezdés számunkra, ugyanis korábban mindketten voltunk már házasok. A fát már a házunk dekorálásában is előszeretettel használtuk. Innen jött az ötlet is: iron, mint a fém angolul, és tree, mint a fa. Miért ne házasíthatnánk össze ezt a két anyagot?

– Hogyan indult a vállalkozásotok?

– Olyan munkára vágytunk, amit együtt végezhetünk – veszi át a szót Tünde. – Sokan csodálkoznak rajta, de mi tényleg imádunk együtt dolgozni, akár a nap 24 órájában is! A fa alapanyagú bútorok mindig lenyűgöztek minket, így először epoxigyantával kombináltuk azokat. Az interneten kutattunk, néztünk videókat, és így sajátítottuk el az alapokat. Kiderült, hogy nagy az igény ezekre a termékekre, viszont az epoxigyanta nagyon drága, ezért ó természetesebb, pénztárcabarát alternatívát kerestünk. Így maradtunk a fánál.

– A fa maga mondja meg mi szeretne lenni – veszi vissza a szót Imre. – Egy elágazó törzsből például tökéletes virágtartó válhat, míg más formákból lámpák születnek. Az elkészült darabokat gondosan lakkozzuk, hogy időtállók legyenek. Így a fa újjászületik, és tovább élhet valaki kedvenc berendezési tárgyaként. Ráadásul sok kézműves ismerősünk van, akik ellátnak minket hasznos tippekkel és tanácsokkal. Ez az egész egy kreatív folyamat, amely során az ember igazi alkotóvá válik!

– Honnan szerzitek be az alapanyagokat?

– Külterületen élünk, és szeretünk kirándulni, ezért nyitott szemmel járunk a világban – mondja Tünde. – Kizárólag már kivágott fát használunk, mert számunkra is fontos a természetvédelem. A fa gyönyörű, nemes anyag, amit vétek lenne veszni hagyni! A család és a barátok is segítenek az alapanyagok gyűjtésében – mindenki be van vonva a nagy küldetésbe.

– Hogyan találnak rátok a vásárlók?

– A közösségi médiában próbálunk aktívak lenni, de be kell vallani, hogy e téren van még hova fejlődnünk – ismeri el Imre. – A marketing nem az erősségünk, de tanulunk, és folyamatosan fejlesztjük magunkat.

– Milyen terveitek vannak?

– Még nem tudjuk teljes mértékben ebből fenntartani magunkat, így Tündi jelenleg máshol is dolgozik – mondja Imre. – Én pedig a műhelyben alkotok és próbálom pörgetni a termelést. Szeretnénk bővíteni a gépparkunkat, mert az gyorsabbá és sokoldalúbbá tenné a munkánkat.

– De a legfontosabb – teszi hozzá Tünde –, hogy továbbra is szívvel-lélekkel csináljuk azt, amit szeretünk!

V. B.
Fotó: Fantoly Márton
Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram