Új utakon a Közgé turisztikai technikus képzése
Helyi hírek

Új utakon a Közgé turisztikai technikus képzése

A magyarországi szakképzés régi problémája a szakképzésben résztvevő diákok megfelelő minőségű szakmai gyakorlathoz juttatása. Különösen igaz ez azoknál a képzéseknél, ahol egy vidéki iskola – mint a Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum – olyan szakmai lehetőségekben kívánja tanulóit fejleszteni, amelyek a magyarországi gazdasági környezetben még nem megszokottak, vagy azt jelentősen meghaladják.

Helyi hírek

Elmarad a Szivárvány Majális

2024. április 18. 07:00

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

Helyi hírek

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

2024. április 18. 06:00

A Batthyány Lajos Általános Iskola számos tanulója részt vett a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

Program

Szenior Örömtánc Találkozó lesz április 20-án

2024. április 17. 18:00

A Duna-Tisza közi Szenior Örömtánc Találkozónak ad otthon a Constantinum sportcentrum április 20-án, szombaton. A 11 órakor kezdődő eseményre körülbelül 400 táncos érkezik Bács-Kiskun, Csongrád és Pest…

Helyi hírek

Ujjé, a Ligetben nagyszerű

2024. április 17. 17:00

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához. Rendezvényeiken egy új világba kalauzolják a résztvevőket,…

Helyi hírek

Mórás angol sikerek

2024. április 17. 16:00

Remek eredményekkel büszkélkedhet a Móra Ferenc Gimnázium angol nyelvi versenyek terén. A közelmúltban a háromfordulós London Bridge angol nyelvi és országismereti verseny középdöntőjében értek el magas…

Helyi hírek

Újra Palánta Pont lesz a városi könyvtár

2024. április 17. 14:00

A tavalyi nagy sikerre tekintettel idén is megszervezik a Palánta Pont programot a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Ennek keretében őszig lehet leadni az otthonokban feleslegessé vált…

Helyi hírek

Az immunitás erősítéséről a Betűbölcsin 

2024. április 17. 11:00

Szekeres Bernadett dietetikus tartott előadást április 16-án, a városi könyvtárban. A Betűbölcsi résztvevői megtudhatták, hogyan növelhető az immunitás a táplálkozással, és milyen vitaminokra, ásványi…