Életmentés a síneken

2024. május 13. 16:30

Végzetes lépésre szánta el magát egy fiatal férfi, mert nem sikerült a forgalmi vizsgája. Szerencsére a rendőrök időben érkeztek, így nem történt tragédia.

726 laptopot kaptak a félegyházi köznevelési intézmények

2024. május 13. 19:30

Ünnepélyes keretek között vették át Kiskunfélegyháza tanintézményeinek vezetői a tanulói notebook kiosztási program keretében kapott laptopokat május 13-án, hétfőn délelőtt a Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskolában. A hordozható személyi számítógépeket az 5, 6 és 9-dik évfolyamos diákok kapják meg.

Könyvek Klubja: Május 1. New Yorkban

2024. május 13. 18:00

Francis Scott Fitzgerald: Május 1. New Yorkban című elbeszélését ismerteti dr. Szabó Imre filozófus a Könyvek Klubja soron következő alkalmán, május 14-én, kedden 16:30-tól. A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár eseménye nyitott, bárki bekapcsolódhat a klub munkájába.

Jobb játékkal döntetlen Kiskőrösön

2024. május 13. 16:00

A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság a 27. fordulóval folytatódott, amelyben a Kiskunfélegyháza gárdája a Kiskőrösi LC otthonába utazott, hogy gyarapítsa a pontjainak a számát.

Betűbölcsi: A születés hete

2024. május 13. 14:00

A születés hete jegyében kibővített Betűbölcsit tartanak május 14-én, kedden 10 órától a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az eseményt a Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat és a Nagycsaládosok Egyesülete szervezi.

Egyházközségi majális a parkerdőben

2024. május 12. 12:00

Mintegy százhetvenen vettek részt május 11-én, a Sarlós Boldogasszony Templom és a Szent István Templom közös majálisán. A program lelki és testi feltöltődést ígért a legfiatalabbaknak és legidősebbeknek is. A híveket elmélkedéssel, közös imádsággal, ügyességi játékokkal és finom ebéddel várták.

Szentesi sikerek

2024. május 13. 14:30

Május 11-én, szombaton immáron 29. alkalommal rendezték meg a Szentesi Nemzetközi Szenior Úszóversenyt. A nagyszámú magyar résztvevő mellett Romániából, Szerbiából és Szlovákiából is érkeztek a megmérettetésre. Városunkat a Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület 13 versenyzője képviselte, akik derekasan helyt álltak a népes mezőnyben – mondta el lapunknak Urbán Tamás csapattag.

Körkérdés: Mit gondol a városban zajló beruházásokról?

2024. május 13. 10:00

A városvezetés aktív szerepvállalásával és a lakosság támogatásával az elmúlt években hatalmas átalakuláson ment keresztül Kiskunfélegyháza. Megújultak városrészek, utak és virágoktól pompázó parkok létesültek. Az elmúlt hetekben pedig elindult egy újabb fontos beruházás a Kossuth utcán és a környező utcákban, ami a városközpont megújulását célozza meg. Ezért mostani Körkérdés rovatunkban arra voltunk kíváncsiak, hogy a város lakosainak mi a véleménye a szépítési munkálatokról.