Ötmillió forintot osztanak ki koraszülött gyermekek fejlesztő terápiájának támogatására

2024. április 13. 06:00

Április 20-áig lehet jelentkezni a Koraszülöttekért Országos Egyesület „Együttdobban” című fejlesztési pályázatára, amellyel az érintett gyerekek fejlesztő terápiájához nyújtanak fejenként maximum 250 ezer forintos anyagi támogatást. A keretösszeg a tavalyi adó 1 százalékos felajánlásoknak köszönhetően 5 millió forint.

Nagy ajándék a PICiknek

2024. április 10. 17:00

Mintegy 11 millió forint értékű adománnyal gazdagította a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztályának Koraszülött Részlegét a Hírös Koraszülöttekért Közhasznú Alapítvány.

Ultrahangkészüléket ajándékoz az önkormányzat a kórháznak

2024. április 8. 08:00

Egy teljesen új, 21 millió forint értékű szívultrahang-készüléket vásárol meg a félegyházi önkormányzat, ami a kardiológiai betegek diagnosztikáját fogja szolgálni. A korszerű készüléket rendkívül kedvezményes áron, 10 millió forintért szerzik be, és a városi kórház alapítványának tulajdonába kerül.

Koraszülött gyermekek fejlesztő terápiájának támogatására indul program

2024. március 25. 18:00

A Koraszülöttekért Országos Egyesület immár harmadik alkalommal indítja el „Együttdobban” című fejlesztési pályázatát, mellyel az érintett gyerekek fejlesztő terápiájához nyújtanak anyagi támogatást. A keretösszeg a tavalyi adó 1 százalékos felajánlásoknak köszönhetően 5 millió forint. A pályázatra 2024. április 20-ig várják a jelentkezéseket.

Márciusi véradások

2024. március 7. 17:00

Márciusban is szervez véradást a Magyar Vöröskereszt Kiskunfélegyházi Szervezete. Vért adhat minden egészséges ember, aki már betöltötte 18. életévét, de még nincs 65 éves, testsúlya pedig meghaladja az 50 kg-ot. Ezen kívül érdemes tudni, hogy férfiak akár ötször, nők viszont maximum háromszor adhatnak vért egy évben. A két véradás között pedig legkevesebb 56 napnak el kell telnie.

Mintegy 100 magyarországi töltőállomásán kezd gyógyszerek forgalmazásába az OMV

2024. március 8. 14:00

Tavasztól országszerte 99 OMV kúton elérhetők vény nélkül kapható gyógyszerek, étrend-kiegészítők és orvostechnikai eszközök. A készletben olyan termékek kaptak elsősorban helyet, amelyek utazás közben gyakran előforduló egészségügyi problémák tüneteit enyhítik. Az OMV a biztonság és a környezetvédelem mellett kiemelt figyelmet fordít az egészségre is.