Kezdődik a szúnyogirtás Bács-Kiskunban

2024. május 14. 06:00

Az egyre melegebb időben megkezdődött a kifejlett szúnyogok rajzása. A legtöbb vérszívóra a folyók és tavak mentén kell számítani, de a visszamaradt pocsolyák is ideális élőhelyet jelentenek számukra, így akár vízpartoktól távolabb is jelentős ártalom alakulhat ki.

Életmentés a síneken

2024. május 13. 16:30

Végzetes lépésre szánta el magát egy fiatal férfi, mert nem sikerült a forgalmi vizsgája. Szerencsére a rendőrök időben érkeztek, így nem történt tragédia.

726 laptopot kaptak a félegyházi köznevelési intézmények

2024. május 13. 19:30

Ünnepélyes keretek között vették át Kiskunfélegyháza tanintézményeinek vezetői a tanulói notebook kiosztási program keretében kapott laptopokat május 13-án, hétfőn délelőtt a Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskolában. A hordozható személyi számítógépeket az 5, 6 és 9-dik évfolyamos diákok kapják meg.

Egyházközségi majális a parkerdőben

2024. május 12. 12:00

Mintegy százhetvenen vettek részt május 11-én, a Sarlós Boldogasszony Templom és a Szent István Templom közös majálisán. A program lelki és testi feltöltődést ígért a legfiatalabbaknak és legidősebbeknek is. A híveket elmélkedéssel, közös imádsággal, ügyességi játékokkal és finom ebéddel várták.

Zöld, zöld, zöld – környezetrendezés felelősséggel

2024. május 14. 08:00

A folyamatban lévő beruházásoknál fontos szempont volt, hogy az adott műszaki infrastruktúra – út, kerékpárút, parkoló, járda – megépítésével együtt olyan helyekkel gazdagodjon Félegyháza, amelyek igényesen rendezett, szép és kellemes tartózkodási helyet kínálnak az itt élőknek, és egy otthonos város képét formálják. Ez az elképzelés jelenik meg a városépítészeti fejlesztésekhez kapcsolódó zöldfelületek újragondolásában is, aminek részleteiről Nagy Ágnes főkertésztől kaptunk tájékoztatást.

Körkérdés: Mit gondol a városban zajló beruházásokról?

2024. május 13. 10:00

A városvezetés aktív szerepvállalásával és a lakosság támogatásával az elmúlt években hatalmas átalakuláson ment keresztül Kiskunfélegyháza. Megújultak városrészek, utak és virágoktól pompázó parkok létesültek. Az elmúlt hetekben pedig elindult egy újabb fontos beruházás a Kossuth utcán és a környező utcákban, ami a városközpont megújulását célozza meg. Ezért mostani Körkérdés rovatunkban arra voltunk kíváncsiak, hogy a város lakosainak mi a véleménye a szépítési munkálatokról.

Teljeskörűen megújul a Horváth Zoltán utca első szakasza

2024. május 13. 12:00

Még február 8-án megtörtént a munkaterület átadása a Horváth Zoltán utcán, a kivitelező azóta folyamatosan dolgozik a helyszínen. A beruházás során megtörténik a meglévő aszfaltburkolatú út felújítására 111 méter hosszúságban. A munkálatok tervezésekor a megfelelő műszaki megoldás alkalmazása mellett a költséghatékonyságot is szem előtt tartották.

Iskolakezdésre befejeződik a Dózsa György utca felújítása

2024. május 13. 08:00

Megkezdődtek a munkálatok a Dózsa György utcán április végén, jelenleg a csapadékcsatorna-építés folyik. A vállalkozó iskolakezdésig, azaz szeptember 1-jéig szeretné befejezni a beruházást annak érdekében, hogy minél előbb helyreálljon a közlekedési rend a város legszélesebb, mintegy 8 méter szélességű útján.