Száz éves lenne Bodor Miklós

– Hogy rohan az idő! 100 esztendeje született Bodor Miklós a félegyházi művészet egyik meghatározó alakja. Bár nem e város szülöttje, de nevéhez fűződik a Holló László Képzőművészeti Kör megszervezése, elindítása. Ráadásul olyan sikeresen tette mindezt, hogy mind a mai napig él és virul a közösség, mely mára Kiskunfélegyháza meghatározó művészeti csoportjává lett. Ezzel a tettével elévülhetetlen érdemeket szerzett településünk művészeti szárba szökkenésében.
Azonban a páratlan rajztudású művészre néhány év után új feladatok vártak és Kiskunmajsán folytatta alkotói tevékenységét, de ott sem maradt túl sokáig és a következő állomás Kiskunhalas lett, ahol a csipke motívum éppúgy rabul ejtette, mint az alföldi puszták haranglábjai vagy mint Petőfi Sándor világa. Élete utolsó szakaszában művészete színpompát öltött, Kámban telepedett le, ahol a kámi arborétum csodás színvilágú rododendronjai álltak neki modellt.
A jubileum alkalmával az a három település vállalta fel, hogy egy-egy kiállítással megemlékezik Kiskunság híres rajzművészéről, ahol alkotói élete kiteljesedett. Április 10-én nyílt meg Kiskunhalason a Thorma János Múzeum gondozásában az első kiállítás, melyen a félegyházi művészetszeretők, Bodor Miklós tisztelők is szép számmal képviseltették magukat. A tárlaton köszöntőt mondott V. Németh Zsolt államtitkár és Bányai Gábor kormánybiztos. A bemutatót Sári András művészettörténész ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. A rendezvénnyel egy időben egy kiadvány is született, melyet a nyugalmazott múzeumigazgató, Szakál Aurél szerkesztett és mutatott be. Ebből a kiadványból városunk is vásárolt, támogatva ezzel a rendezvényt – mondta el a jeles ünnep alkalmával Rosta Ferenc, Kiskunfélegyháza alpolgármestere.
Maga a kiállítássorozat és a kiadvány nem jöhetett volna létre Bodor Miklós hű társa, Bodor Zsófia erőfeszítései és szervező munkája nélkül. Kiskunfélegyházán államalapításunk ünnepkörében, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár kiállítótermében tárják majd közszemlére a csodálatos rajzokat.