Bajnoki címet szerzett és kiemelkedő szezont zárt az U13-as csapat

Az U13-as A csapat veretlenül hódította el a bajnoki címet. A gárda 14 mérkőzéséből 13-at megnyert, egy alkalommal pedig döntetlent játszott, így 40 ponttal végzett a tabella élén. A csapat támadójátéka különösen figyelemre méltó volt: a játékosok összesen 163 gólt szereztek, miközben mindössze 13 találatot kaptak. A házi gólkirály és egyben a bajnokság legeredményesebb játékosa Sasi Alex István lett 54 góllal.
A csapat sikeréről Seres János vezetőedző beszélt, aki hangsúlyozta, hogy az eredmények mögött hosszú évek következetes munkája áll.
– Ez a siker nemcsak nekem, hanem Polgár Szabolcsnak és Nagy Rolandnak, valamint a korábbi edzőknek is köszönhető. Nagyon tehetséges játékosokról van szó, akik évek óta együtt futballoznak. A korosztály létszáma nagy, ezért két csoportra osztottuk a gyerekeket. Többségük már óvodás korában elkezdett ismerkedni a labdarúgással, és azóta folyamatosan fejlődik. Az edzők munkája mellett a szülők támogatása is elengedhetetlen volt ahhoz, hogy ilyen eredményeket érjenek el – mondta.
A szakember szerint a korosztály egyik legnagyobb erőssége az összetartás és a megfelelő létszám. Az edzéseken a stáb külön figyelmet fordít arra, hogy minden játékos a saját képességeinek megfelelő fejlesztést kapja.
– Minden csapatban vannak olyan játékosok, akik képességeikkel vagy hozzáállásukkal kiemelkednek társaik közül. Ők jó példát mutathatnak a többieknek. Az edzéseken igyekszünk differenciáltan dolgozni: egyikünk a fejlettebb játékosokkal, másikunk azokkal foglalkozik többet, akiknek még több segítségre van szükségük – fogalmazott.
A bajnoki menetelés során csupán egyetlen alkalommal veszítettek pontot, amikor Csólyospáloson döntetlent játszottak. A visszavágón azonban már egyértelmű fölényben futballoztak, és magabiztos győzelmet arattak.
A 163 szerzett gól önmagában is jelzi a csapat támadófelfogású játékát. Seres János szerint ugyanakkor a fiatal játékosok számára a gólszerzés öröme természetes motiváció.
– Ebben az életkorban a gyerekek rendkívül győzni akarnak. Nagyobb előny birtokában próbáltuk arra ösztönözni őket, hogy a játéképítésre, a passzokra és a kreatív megoldásokra helyezzék a hangsúlyt, de a gólszerzési kedvüket nem volt könnyű visszafogni – mondta mosolyogva.
A gólkirályi címet megszerző Sasi Alex István teljesítményéről is elismerően nyilatkozott.
– Alex jó fizikai adottságokkal és kiváló képességekkel rendelkezik, de a sikereihez az egész csapat munkája kellett. A társak támogatása nélkül nem lehet ennyi gólt szerezni – hangsúlyozta.
A korosztály nemcsak nagypályán, hanem futsalban is eredményesen szerepelt. Az A csapat ott is bajnoki címet szerzett, míg a B csapat a harmadik helyen végzett.
A következő idényben a játékoskeret részben átalakul: a korosztály idősebb tagjai az U14-es csapathoz kerülnek, míg az U11-es korosztályból új játékosok érkeznek az U13-as együtteshez.
Seres János szerint Kiskunfélegyházán már hagyománya van annak, hogy az utánpótláscsapatok eredményesen szerepelnek. A cél az, hogy ez a sikeres munka a következő szezonban is folytatódjon, amiért az edzők és a játékosok egyaránt mindent megtesznek majd.
Sz. T.






