Június 28. vasárnap, Irén, Levente
2026. június 28., 14:00

A nagy meleg ellenére is sokan kilátogattak a Múzeumok Éjszakája Félegyházán

Az idei Múzeumok Éjszakája ismét bebizonyította, hogy a múzeum nem csupán a múlt emlékeinek őrzője, hanem a jelen közösségi életének is fontos színtere. Az esemény közelebb hozta a látogatókhoz hagyományainkat és történelmünket, élményszerűvé és személyessé téve a kulturális örökség megismerését. A rendezvény sikerét jól mutatta, hogy a nagy hőség ellenére is egész este folyamatosan érkeztek az érdeklődők, akik tartalmas programokkal és maradandó élményekkel gazdagodhattak.

Különleges programokkal várta látogatóit a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum a Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozat keretében június 27-én. Az intézmény kapuit fél hatkor nyitották meg, az éjfélig tartó eseményen pedig a zene, a hagyományőrzés, a kézművesség és a családi kikapcsolódás kapta a főszerepet.

A programot Csernik Szende székely mesemondó és bábművész előadása nyitotta meg a Malom udvarban kialakított Gyermekbirodalomban. A családokat egész este kézműves foglalkozások, népi játékok, kirakodóvásár és látványkovács-műhely várta.

A zenei programok sorát a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusának fellépése nyitotta meg, majd a Lóca Live mutatta be az Az Antibetyár című programját, amelynek keretében Dr. Rekedt Grétával beszélgettek. A vándormuzsikus hangulatról Gulyás László „Egérparádé” című műsora gondoskodott.

Az esti programok során színpadra lépett Zoltán Eszti és Zoltán Zoltán duója, majd megtartották a Városi Kalandtúra eredményhirdetését az Ifjúsági Iroda szervezésében. Az est záró fellépője a Budapest Marching Jazz Band volt, amely fergeteges hangulatot teremtett a múzeum udvarán. A rendezvény hagyományosan látványos tűzugrással zárult.

A nyári hőség ellenére egész este sokan látogattak el a Kiskun Múzeumba. Az árnyékos belső udvar kellemes helyszínnek bizonyult a programokhoz, a múzeum munkatársai pedig frissítő italokkal kedveskedtek a vendégeknek. A látogatók komfortérzetének növelése érdekében a kiállítóterekben több klímaegységet is elhelyeztek, így a kiállítások megtekintése a nagy meleg ellenére is kellemes körülmények között zajlott.

A múzeum valamennyi kiállítása nyitva állt az érdeklődők előtt. A legtöbb kiállítótérben ad hoc tárlatvezetések várták a látogatókat, ahol a múzeum munkatársai és tárlatvezetői közvetlen, barátságos hangulatban mutatták be a kiállított értékeket, történeteket és különleges műtárgyakat. Az érdeklődők így nemcsak megtekinthették a kiállításokat, hanem számos érdekességet is megtudhattak a bemutatott kincsekről.

Barta Dávid
Fotó: Barta Dávid
Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram