Június 22. hétfő, Paulina
2026. június 21., 16:00

A közösségi alkalmak és az ünnepi készülődés hete következik a templomban

A hét több jeles egyházi ünnepet is tartogat: hétfőn Fischer Szent János és Morus Szent Tamás emléknapját tartja az egyház, szerdán Keresztelő Szent János születésének főünnepét ünneplik, szombaton pedig Szent László királyra emlékeznek a hívek. A közösségi élet fontos eseménye lesz a képviselőtestületi gyűlés, amelyet hétfőn 18 óra 30 perctől tartanak a közösségi házban. Az […]

A hét több jeles egyházi ünnepet is tartogat: hétfőn Fischer Szent János és Morus Szent Tamás emléknapját tartja az egyház, szerdán Keresztelő Szent János születésének főünnepét ünneplik, szombaton pedig Szent László királyra emlékeznek a hívek.

A közösségi élet fontos eseménye lesz a képviselőtestületi gyűlés, amelyet hétfőn 18 óra 30 perctől tartanak a közösségi házban. Az édesanyák Szent Mónika Közössége is összegyűlik a héten: havi találkozójukat június 25-én, csütörtökön 16 órától rendezik meg a közösségi házban, aznap este 18 órakor pedig a közösség szentmiséjére kerül sor.

Pénteken az esti szentmise előtt, 17 óra 30 perctől a hívek együtt imádkozzák a Jézus Szíve Litániát, majd a szentmise után különleges lelki alkalomra is várják az érdeklődőket. Június 26-án ismét megrendezik a FelfrissítŐ gitáros szentségimádást, amely közös imádságra és elcsendesedésre hívja a testvéreket.

Örömteli eseménynek is helyet ad a templom a hétvégén: június 27-én, szombaton 15 órakor itt köti össze életét Kovács László és Fazekas Andrea.

A következő hét elején újabb közösségi alkalom várja a híveket. Június 29-én, hétfőn a két egyházközség Szent József Kör közössége összevont találkozót tart a templomban. Az este 18 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepén mutatják be, ezt követően pedig Könyves Gábor tesz tanúságot El Camino zarándokútjáról.

A hirdetésekből az is kiderül, hogy már javában készül az egyházközség a templom búcsújára, amelyet július 5-én, vasárnap 10 órától tartanak. Az ünnepi szentmisét Ft. Fülöp Ernő apát-plébános, érseki irodaigazgató celebrálja, és ő vezeti majd a körmenetet is. A szentmise után a plébánia udvarán szeretetvendégségre várják a közösség tagjait. A fogadáshoz üdítőt és aprósüteményt is szívesen fogadnak a hívektől, amelyeket a búcsút megelőző szombatig lehet eljuttatni a plébániára. A búcsú vasárnapján a megszokott miserend is változik: reggel 6.30-kor és este 18 órakor lesz szentmise, a 8 és 9 órás miséket azonban nem tartják meg, és a Kalmár-kápolnában sem lesz szentmise azon a napon.

Kövessen minket a Facebookon is!
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram