Kullancstippek természetjáróknak

2024. április 30. 16:00

Tavasz van, és egyre többen mennek kirándulni, túrázni. Fontos, hogy ilyenkor is vigyázzon egészségére és védekezzen a kullancsok ellen! A kullancsok ugyanis számos betegséget terjesztenek, Magyarországon a Lyme-kór és a vírusos agyhártya/agyvelőgyulladás (meningo-encephalitis) a két leggyakoribb kullancs által terjesztett betegség.

Ötmillió forintot osztanak ki koraszülött gyermekek fejlesztő terápiájának támogatására

2024. április 13. 06:00

Április 20-áig lehet jelentkezni a Koraszülöttekért Országos Egyesület „Együttdobban” című fejlesztési pályázatára, amellyel az érintett gyerekek fejlesztő terápiájához nyújtanak fejenként maximum 250 ezer forintos anyagi támogatást. A keretösszeg a tavalyi adó 1 százalékos felajánlásoknak köszönhetően 5 millió forint.

Nagy ajándék a PICiknek

2024. április 10. 17:00

Mintegy 11 millió forint értékű adománnyal gazdagította a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztályának Koraszülött Részlegét a Hírös Koraszülöttekért Közhasznú Alapítvány.

Ultrahangkészüléket ajándékoz az önkormányzat a kórháznak

2024. április 8. 08:00

Egy teljesen új, 21 millió forint értékű szívultrahang-készüléket vásárol meg a félegyházi önkormányzat, ami a kardiológiai betegek diagnosztikáját fogja szolgálni. A korszerű készüléket rendkívül kedvezményes áron, 10 millió forintért szerzik be, és a városi kórház alapítványának tulajdonába kerül.

A gyógyítás mindenekelőtt

2024. május 12. 08:00

Jubileumi emlékplakettel ismerték el dr. Fehérvári István gyermekgyógyász főorvos munkáját, amit Kiskunfélegyháza várossá nyilvánításának 250. évfordulója alkalmából ítélt oda a képviselő-testület a legkisebbek gyógyítójának.

Koraszülött gyermekek fejlesztő terápiájának támogatására indul program

2024. március 25. 18:00

A Koraszülöttekért Országos Egyesület immár harmadik alkalommal indítja el „Együttdobban” című fejlesztési pályázatát, mellyel az érintett gyerekek fejlesztő terápiájához nyújtanak anyagi támogatást. A keretösszeg a tavalyi adó 1 százalékos felajánlásoknak köszönhetően 5 millió forint. A pályázatra 2024. április 20-ig várják a jelentkezéseket.

Márciusi véradások

2024. március 7. 17:00

Márciusban is szervez véradást a Magyar Vöröskereszt Kiskunfélegyházi Szervezete. Vért adhat minden egészséges ember, aki már betöltötte 18. életévét, de még nincs 65 éves, testsúlya pedig meghaladja az 50 kg-ot. Ezen kívül érdemes tudni, hogy férfiak akár ötször, nők viszont maximum háromszor adhatnak vért egy évben. A két véradás között pedig legkevesebb 56 napnak el kell telnie.