Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

2024. április 28. 15:00

Abonyban rendezték meg az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokságot, egyben Varga János Emlékversenyt. A remek formában lévő, 110 kg-os válogatott versenyző minden ellenfelét nagy fölénnyel legyőzve szerezte meg az újabb bajnoki címét.

Kunbaján sem sikerült gólt és pontot szerezni

2024. április 28. 14:00

A vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Kiskunfélegyháza csapata Kunbajára utazott, hogy gyűjtse pontjainak a számát. Bár a mérkőzés nagy részében a vendégek többet birtokolták a labdát, ez az eredményben nem mutatkozott meg.

Tavaszi virágünnep, ahol a kultúra és a természet találkozott

2024. április 27. 17:00

Évről évre egyre növekszik az érdeklődők száma a Tavaszi virágünnepen, ahol idén a gyönyörű virágok mellett a kultúra is fontos szerepet kapott. Április 27-én a délelőtti órákban megtelt a Béke- és a Petőfi-tér, amikor megnyílt a vásársor és elindultak a szórakoztató programok. A helyi és környékbeli árusok kiállították legszebb dísznövényeiket, miközben a kézműves termékek és helyi kulturális csoportok is bemutatkoztak. A napot Csányiné Pap Andrea polgármesterné nyitotta meg, majd a kellemesre fordult időben zenés és táncos produkciók fogadták a látogatókat.

Bemutatták a Léna SZÍNre lép című színező- és mesekönyvet

2024. április 26. 18:00

Óvodás és iskolás csoportok részvételével mutatták be Takáts Géza Léna SZÍNre lép című könyvét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, április 26-án. Az eseményen részt vett a könyv főszereplője, Léna, a csokoládébarna labrador retriver is, aki izgatottan hallgatta, ahogyan a gazdája által kiválasztott gyerek felolvastak a róla elnevezett színező- és mesekönyvből.

Fenntarthatósági témahét a Batthyányban

2024. április 26. 17:00

Színes programokon vett részt a Kiskunfélegyházi Batthyány Általános Iskola alsós tagozata a fenntarthatósági témahéten. Az 1-2. évfolyam a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát egy interaktív órán ismerte meg, majd újrahasznosítható anyagokból kézműves foglalkozáson vett részt. A 3-4. évfolyam a tudatos energiahasználat témakörét járta körül, majd Spórolj az energiával! címmel plakátot szerkesztett. Koordinátor: Kovács Ágnes tanító.