Egyházközségi majális a parkerdőben

2024. május 12. 12:00

Mintegy százhetvenen vettek részt május 11-én, a Sarlós Boldogasszony Templom és a Szent István Templom közös majálisán. A program lelki és testi feltöltődést ígért a legfiatalabbaknak és legidősebbeknek is. A híveket elmélkedéssel, közös imádsággal, ügyességi játékokkal és finom ebéddel várták.

Szárnyasokkal töltött délelőtt a könyvtárban

2024. május 12. 11:00

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár bejáratánál galambbemutató fogadta az érkezőket a V43 Röp-, Dísz- és Haszongalamb Galambtenyésztők Egyesületének jóvoltából május 11-én, szombaton. A galambokat meg is simogathatták az érdeklődők, valamint megismerkedhettek a kiállított fajtákkal, amelyek között a két neves, értéktárban szereplő félegyházi galambfajta is jelen volt.

Pünkösdi programok Ópusztaszeren

2024. május 12. 16:00

Programkavalkáddal vár minden látogatót az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark pünkösdkor is. A programok mellett lesz Madármegfigyelési nap is, amely keretében május 19-én, vasárnap többek között solymászbemutató, dogdancing, kutyás ügyességi és madárgyűrűzési bemutató. Pünkösdhétfőn vándorkomédiás, viseletbemutató, játszóház, muzsikaszó, néptánc, lovas viadal és pünkösdi királyválasztás várja az emlékparkba látogatókat.

Madarak és fák napja

2024. május 11. 08:30

Egyes feljegyzések szerint az 1902-ben kötött párizsi egyezmény után, – amely magában foglalja az európai államok mezőgazdaságban hasznos madarainak védelmét – szervezte meg Chernel István ornitológus az első madarak és fák napját. A hivatalos bevezetés ugyanakkor csak 1906-ban történt meg, amit egy másik nevezetes ornitológus, Herman Ottó kezdeményezett.

Álláshirdetőket vizsgált a NAV

2024. május 11. 10:00

Annak, aki sikeresen pályázik egy új állásra, a munkalehetőség mellett az is fontos, hogy szabályosan foglalkoztassák, hiszen az alapozza meg társadalombiztosítását. Mivel a jogszerű foglalkoztatás különös jelentőségű az államháztartási bevételek szempontjából is, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzi a munkáltatók gyakorlatát.

Sikeresen szerepeltek a Göllesz iskola diákjai

2024. május 10. 11:35

Kiskőrösön rendezték meg az I. Csecsemő és Kisdedgondozó Versenyt, május 7-én. Második helyezést értek el az intézmény általános iskolájának 8. osztályos tanulói. A csapat tagjai: Gebri Adrienn, Sáránszki Ketrin Dorina, Víg Dzsina. Felkészítő pedagógus Koncz Mónika tanárnő.