Gazdaság

Dél-alföldi Innovációs Díj 2023 – pályázat

2023. szeptember 26. 14:00

Tizennegyedik alkalommal hirdet pályázatot a Dél-alföldi Régióban a vállalkozások, valamint a feltalálók által a három megye területén létrejött szellemi alkotások elismerése és az innovációs tevékenység,…

Program

Őszi virágünnep

2023. szeptember 26. 12:00

Ha ősz, akkor virágünnep. Hagyományosan október közepén rendezik meg Kiskunfélegyházán a méltán népszerű őszi virágünnepet. Ez alkalommal október 14-én, szombaton 8 és 12 óra között várják a látogatókat…

Program

Az inkák öröksége

2023. szeptember 26. 10:00

Szeptember 28-án, csütörtökön 17 órától folytatódik a városi könyvtár Földrajzi szabadegyetem című sorozata. Az inkák öröksége címmel tart vetítettképes előadást a Hattyúházban dr. Tarjányi József, a…

Helyi hírek

Emléktáblát avattak Magony Bence tiszteletére

2023. szeptember 26. 09:00

Magony Bence testépítő, a kiskunfélegyházi Atlasz Gym edzőterem alapítójának tiszteletére avattak emléktáblát, szeptember 23-án. A megemlékezésen részt vett Csányi József polgármester, Bence rokonai és…

Helyi hírek

Űrtáborban járt a félegyházi diák

2023. szeptember 26. 08:00

Tizenhárom évesen már megjárta a NASA törökországi űrtáborát Csikós Zóra, a Móra Ferenc Gimnázium diákja. A világűr iránt érdeklő fiatallal élményeiről és jövőbeli terveiről beszélgettünk.

Sport

Diákolimpiai bajnok lett Bárány-Almási Bianka

2023. szeptember 25. 20:15

Öt versenyzőt indított a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület a diákolimpia országos döntőjében az elmúlt hétvégén. Közülük diákolimpiai bajnok lett Bárány-Almási Bianka 66 kilós súlycsoportban, az…

Helyi hírek

Pályaorientációs napot tartottak a Józsefben

2023. szeptember 25. 18:00

Interaktív foglalkozásokkal, szimulátorokkal, játékos feladatokkal és előadásokkal mutatkoztak be a félegyházi középfokú közoktatási intézmények és helyi szervezetek szeptember 25-én, a Kiskunfélegyházi…

Helyi hírek

Railpol akció kezdődött hazánkban is

2023. szeptember 25. 17:00

Fokozott ellenőrzést tartanak a RAILPOL (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált 7. Rail Action Week elnevezésű akció keretében szeptember 25-e és október 2-a között Magyarországon is.…