Helyi hírek

Különleges történelemórát tartottak a gimnáziumban

2024. február 29. 11:00

Rendhagyó történelemórán vettek részt a Móra Ferenc Gimnázium végzősei február 28-án, amikor Lakatos Dorina, a Terror Háza Múzeum történésze vezetésével érthetően és érdekfeszítően ismerhették meg a Gulagon…

Program

Zene és költészet Bátkai Fazekas Zoltánnal

2024. február 29. 10:00

Bátki Fazekas Zoltán költő, operaénekes Zene és költészet címmel tart előadói estet március 1-jén, pénteken 17 órai kezdettel a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A meghívott vendéggel…

Helyi hírek

Vegyszermentes kertápolás

2024. február 29. 08:00

Folytatódott a Zöld könyvtári esték sorozat február 28-án, szerdán a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az előadás-sorozat vendége Molnár Gábor Éva kertészmérnök, kertépítő, az Éva Kert füvesasszonya volt,…

Egészségügy

Új eljárás a kecskeméti invazív kardiológián

2024. február 28. 18:00

Új eljárást honosított meg a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban dr. Berta Balázs Ph.D, az Invazív Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosa, amelynek segítségével az eddig nehezen megnyitható koszorúér-elzáródásokat…

Helyi hírek

400-zal több gyorshajtó egy hét alatt

2024. február 28. 14:00

Bács-Kiskun vármegye közútjain egy hét alatt 53 olyan baleset történt, amely rendőri intézkedést igényelt. Az egyenruhások 15 olyan autóst igazoltattak, akik a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztottak;…