Együttműködés a helyben foglalkoztatásért
A TOP-5.1.1-15 kódszámú, „Megyei szintű foglalkoztatási megállapodások, foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések” című pályázati felhívás keretében megvalósult projekt elsődleges célja a megyében egyszerre jelen lévő munkanélküliség és munkaerőhiány anomáliájának leküzdése és a foglalkoztatási szint növelése volt.
Az elnyert támogatás lehetőséget kínált arra, hogy a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat vezetésével létrejövő és az egész megyére kiterjedő foglalkoztatási partnerség hozzájusson azon forrásokhoz, amelyek segítségével – kialakított stratégiája mentén – képzési és foglalkoztatási programjait megvalósíthatta.
Ennek során a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat nyújtotta a megyei szintű koordinációt, előkészítette, segítette a helyi foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési kezdeményezéseket, ösztönözte a helyi termékek tudatos fogyasztását és vásárlását.
A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal által bér és bérköltség-támogatások enyhítettek a munkaadók terhein, a vállalkozóvá válási támogatás pedig az önmegvalósítás kezdő lépéseihez nyújtott segítséget. A támogatással a munkaerő-piaci programba június 30-áig mindösszesen 1122 ügyfelet vontak be, a program hatására – akiknél a foglalkoztatás időtartama eléri a hathónapos időtartamot – összesen 770 fő helyezkedett el, továbbá az álláshoz jutók közül a programból való kilépést követő 180. napon 683 fő volt foglalkoztatásban.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület elsősorban a hátrányos helyzetű emberekhez kívánt a támogatás segítségével közelebb jutni. Célja a foglalkoztatásból kimaradt, inaktív személyek integrálása a munka világába volt. A munka- és álláskeresési tanácsadáson kívül a mentorok pszichológiai és szenvedélybetegeket segítő szolgáltatást is nyújtottak a célcsoportnak, ezzel segítve elő az egészségesebb és pozitívabb életszemlélet és jövőkép kialakulását.
A Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. (BKMFÜ) a projekt keretében befektetés-ösztönzéshez és ágazati gazdaságfejlesztéshez kapcsolódó feladatokat vállalt. Létrehozta és működteti a befektetés-ösztönzési adatbázist, ami a befektetők számára nyújt információkat a megye területén lévő települések befektetői és üzleti környezetéről. A paktuminkubátor részprogram keretében önkormányzati, helyi gazdaságfejlesztési projektek előkészítését és menedzselését végezte el.
A projektről bővebb információt a
www.bacskiskunfoglalkoztatas.hu oldalon olvashatnak.További információk a résztvevő partnerek honlapján érhetők el: