Helyi hírek

Vágányzári információ

2024. február 29. 14:00

A MÁV Zrt. értesíti utasait, hogy március 2-a és 8-a között a 140 [Budapest —] Cegléd—Szeged vasútvonalon Cegléd—Szeged állomások között a 7019 és 7038 számú vonatok módosított menetrend szerint közlekednek…

Helyi hírek

Különleges történelemórát tartottak a gimnáziumban

2024. február 29. 11:00

Rendhagyó történelemórán vettek részt a Móra Ferenc Gimnázium végzősei február 28-án, amikor Lakatos Dorina, a Terror Háza Múzeum történésze vezetésével érthetően és érdekfeszítően ismerhették meg a Gulagon…

Program

Zene és költészet Bátkai Fazekas Zoltánnal

2024. február 29. 10:00

Bátki Fazekas Zoltán költő, operaénekes Zene és költészet címmel tart előadói estet március 1-jén, pénteken 17 órai kezdettel a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A meghívott vendéggel…

Helyi hírek

Vegyszermentes kertápolás

2024. február 29. 08:00

Folytatódott a Zöld könyvtári esték sorozat február 28-án, szerdán a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az előadás-sorozat vendége Molnár Gábor Éva kertészmérnök, kertépítő, az Éva Kert füvesasszonya volt,…

Egészségügy

Új eljárás a kecskeméti invazív kardiológián

2024. február 28. 18:00

Új eljárást honosított meg a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban dr. Berta Balázs Ph.D, az Invazív Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosa, amelynek segítségével az eddig nehezen megnyitható koszorúér-elzáródásokat…