Helyi hírek

A sárgabarack leérett, érkezik az őszi

2024. július 13. 10:00

Nagyjából kétszeres mennyiségű sárgabarack állt rendelkezésre idén, a tavalyi terméshez képest – tudtuk meg Antal Tibor termelőtől, a kiskunfélegyházi piacon. Az utolsó ládákkal érkezett belőle pénteken,…

Helyi hírek

Kilencedszer nyitotta meg kapuit a Sörfesztháza

2024. július 13. 08:00

Kilencedik alkalommal nyitotta meg kapuit a Sörfesztháza, Kiskunfélegyháza főutcáján, a Rocktár előtt. Az esemény egyben a második Tekergő Fesztiválnak, valamint a Görög Ferenc által életre hívott jótékonysági…

Helyi hírek

Az egészséget is védi a NAV

2024. július 12. 16:00

A népegészségügyi termékadó (ismertebb néven „chipsadó”, neta) azon termékek forgalmazását terheli, melyek fogyasztása egészségügyi kockázatot hordoz. Az adóhatóság ezt az adófajtát is folyamatosan monitorozza,…

Helyi hírek

Fotópályázat a munka világáról

2024. július 12. 12:00

Fotópályázatot hirdet a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara A munka világa XV. címmel. A pályázat célja az országban tevékenykedő kereskedők, ipari vállalkozások, szolgáltatók, kézművesek tevékenységének,…

Helyi hírek

Kiállítások a Kiskun Napok emlékeiből

2024. július 12. 10:00

Bizonyára sok félegyházi lakos kedves emlékként gondol vissza az 1970-es, ’80-as és ’90-es években megrendezett Kiskun Napok eseményeire. A kiállításokkal, koncertekkel, sportbemutatókkal színesített…

Helyi hírek

Nyári igazgatási szünet a városházán

2024. július 12. 08:00

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal tájékoztatja a lakosságot, hogy igazgatási szünetet tartanak július 25-én, csütörtöktől augusztus 3-án, szombatig. Ez idő alatt szünetel az ügyfélfogadás.