• 2018. május 27. 12:00

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

A Városalapítók Hete programsorozathoz kapcsolódóan ezúttal is megrendezték a Városalapítók Kupa nemzetközi sakkversenyt, amelynek május 26-án a Móra Ferenc Művelődési Központ adott otthont. Két csoportban összesen 37 sakkozó mérte össze tudását, érkeztek játékosok a megye, sőt az országhatáron túlról is. A minősítő versenyt 6 ponttal Keresztes Richárd nyerte, az amatőrök között Rácz István László győzött. A Városalapítók Kupa idén is hozzájárult a sportbaráti kapcsolatok bővítéséhez, ápolásához – tette hozzá Seres László versenybíró.

 

A versenyengedéllyel rendelkezők között 23-an, míg a nem minősítő versenyen 14-en ültek asztalhoz. A tavalyi esztendőben a szegedi Papp Balázsé lett a bajnoki serleg, a legeredményesebb félegyházi versenyzői címet Karsai István szerezte meg.

Idén a kecskeméti Keresztes Richárd nyert a minősítő kategóriában, míg a legtapasztaltabb versenyzőként az 1941-es születésű Salanki Endre ötödik lett. Az amatőr kategóriában az ugyancsak 1941-es születésű Rácz István László Terbe Béla Imrét és Kohári Ákost megelőzve diadalmaskodott.

A két csoportban lebonyolított versenyen számos díj- és különdíj talált gazdára.

 

Városalapítók Kupa

Kiskunfélegyháza, 2018. május 26.                                                                                                                                                                                          Eredmények:

OPEN (A), nemzetközi Rapid-Élő-minősítő-verseny

(versenyengedéllyel rendelkezők):                                                                                                                            

 H  R Név                                             S/R         Klub                                      SzÉv Fide     Pt  BH.           Díj/különdíj        

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 1  3 Keresztes Richárd (f) 2163     e098TákiszKecskemét                      1985 719919   6   29          I.            

 2 14 Miszler Levente                        1633     e276TLSEKecskemét        2001 763276   5   31          II.          

 3  1 Volosin Vladimir (f)   2257     e336Szentes/Alsószölnök                 1955 725129   5   28,5      III.         

 4  9 Fridrik Richárd                           1794      e359Szeged                         1988 772038   5   27,5      IV.         

 5  2 Salanki Endre                             2251     e098Kiskunfh/TákiszKm 1941 705608   5   26,5      V.            Legtapasztaltabb

 6 12 Megyaszai Balázs                    1735      e277Hódm.vásárhely/Sg. 2008 789461   4,5 24        VI.         

 7  5 Karsai Istvan                              2029     e106Kiskunfélegyháza     1950 703087   4                  28,5                      KHTK

 8 18 Illes David Mark                      1510     e108Kisújszállás                 2004 775134   4   27,5                      If.I.

 9 11 Szekeres János                          1764     e276Gátér/TLSEKecs.       1998 785580   4   22,5     

10  7 Retkes Péter                              1943     e359Fjakab/Szeged           1997 758000   3,5 30,5                    

11  4 Vargyas Zoltan                         2112      e320Budapest                     1953 702811   3,5 30                       

12  6 Marjanovic György                 1969     e369Szeged                         1973 731994   3,5 24,5                    

13 13 Tolnai József                           1644     e194Budapest                     1959 792233   3,5 23                       

14 21 Marjanovic Alex                     1243     e369Szeged                         2008 789739   3,5 19                        If.II.

15 10 Kun Joan                                  1794      140329/Mainz                   1956 4686721  3   28                       

16 16 Ábrahám Lajos                       1578     e184Szeged/Röszke           1947 728942   3   23                        

17 20 Bernáth Etele                           1334     e362Kunszentmiklós/Bp  2008 795470   3   19,5                      If.III.

18  8 Retkes Sándor                          1887      e184Szeged/Röszke           1967 760609   2,5 25,5                    

19 22 Aczel-Szabó Csongor             1062     e098TákiszKecskemét      2006 796557   2,5 20,5                    

20 19 Bácsi Kristóf                            1498      e156Orosháza                     2006 17001242 2   18,5                  

21 23 Hideg István Benjámin         1040     e106Kiskunfélegyháza     2004 795534   1,5 21,5                    

22 15 Kurucz Gergely                        1607     e359Fjakab/Szeged           1995 791113   1,5 18                       

23 17 Tanács István                         1571     e106Kiskunfélegyháza     1947 744956                                     

 

Amatőr (B-csoport, nem minősítő verseny)

 H  R Név                                             Pt            Bch        SzÉv Mj                               Dij/Különdíj

--------------------------------------------------------------------------------------

 1  1 Rácz István László                   6,5          27           1941 Fjakab        I.

 2  2 Terbe Béla Imre                         5             28           1948 Fh                II.

 3 10 Kohári Ákos                              4,5          29           2004 Sg                 III./If.I.

 4  4 Gondi Milán                               4             28           2008 Sg                                Srd.I.

 5  5 Retkes Sándor(Fh)                    4             27,5        1962 Fh               

 6  6 Csécsei Nikoletta                       4             26           2008 Sg                 Lány I.

 7 12 Donáth Lilla                              4             25           2006 Sg/Röszke  Lány II.

 8 13 Nyulász Ádám                          3,5          27,5        2009 Sg                                Srd.II.

 9  7 Kohári Bánk                               3             22,5        2007 Sg                     If.II.

10  3 Apor Sándor                              3             20           1946 Fh               

11  8 Kohári Csongor                        2,5          24           2005 Sg                     If.III.

12 11 Donáth Dóra                            2,5          19,5        2009 Sg/Röszke  Lány III.

13  9 Kohári Zalán                             2             23,5        2009 Sg                                Srd.III.

14 14 Szarvas Emil                            0,5          15,5        2011 Fh                Legfiatalabb

 

Információ, kép: Seres László

G. Z. 

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán

Szép számban ültek asztalhoz a Városalapítók Kupán