• 2018. június 30. 08:30

Sikeres lovasverseny

Június 23-án és 24-én rendezték meg Kiskunfélegyházán a lovas napokat. Kiváló időjárás jellemezte a versenyt, ami kedvezett a mintegy száz versenyzőnek, a lovaknak és a szervező Félegyházi Lovas Klubnak is. A kétnapos eseményen a 3 évestől a tapasztalt felnőttig mérették meg magukat az indulók.

 

A szombati fogathajtásban a Félegyházi Lovas Klub tagja, Kiss Márton Csaba ezúttal a 3. helyet hozta el. Ezen a napon két utánpótlás-hajtó is indult Ménes Marcell és Szemerédi Kornél személyében.

Vasárnap díjugratásban Rózsa Gittának köszönhetően a 110-120 nyitott kategóriák 1. helyét szerezte meg az egyesület számára, előtte viszont a másik lovával 90 nyitotton a 4., 100 nyitotton a 2. helyen végzett.

Gyermek ügyességiben, kezdő kategóriában Szalkai Zsanett 3., haladóban 6. helyezett lett.

60-70 cm ugróban Gulyás Gréta 1., Kurucz Kornélia 2., Gulyás Gréta 3., Pomázi Enikő 4. lett.

70-80 cm ugróban Kurucz Kornélia 1., Pomázi Enikő 2., Ménes Marcel 3., Gulyás Gréta 4.

Kezdő mini kategóriában Huszka Laura 3. helyezést ért el.


A szombati nap eredményei:

Fogathajtó verseny

CAN-CH1 kategória: 1. hely: Fodor Zsuzsanna

CAN-CH2 kategória: 1. hely: Józsa Dávid László
                                   2. hely: Tapodi Richárd
                                   3. hely: Kiss Márton Csaba
                                   4. hely: Szabadi János
                                   5. hely: Pápes Attila
                                   6. hely: Benséné Albrecht Anikó

CAN-D P2 kategória:  1. hely: Gurbó József
                                     2. hely: Kulik István
CAN-D H2 kategória:  1. hely Bibok Károly
                                     2. hely: Szabó János
                                     3. hely: Bodor Ádám
                                     4. hely: Ungor Barna
                                     5. hely: Törőcsik Máté
                                     6. hely:  Tar Mihály


A vasárnapi nap eredményei:

/R-Regionális, szám az ugrás magasságát jelzi/

R-90 nyitott

1 0 Búkor Barbara Melinda (51100) SAHIB ATU (13451) KABAKÁN Kft.
Nyitott 0,00 58,72 0,28

2 0 Braun Benedek (51560) WELLIS CÉZÁR (72850) KABAKÁN Kft.
Nyitott 0,00 59,92 0,92

3 0 Tamás Csaba (51732) KORVIN (80346) Mátyás és Fiai Kft.
Nyitott 0,00 51,46 7,54

4 0 Rózsa Gitta (50513) MIRZA (79802) Félegyházi LK
Nyitott 4,00 55,54 4,46


R-100 kezdő lovas

1 42 Vasvári Melinda (44274) CONTROL (74933) Kincsem Lovaspark SE
Kezdő lovas 0,00 61,70 8,20 0,00 8,2

2 0 Tamás Csaba (51732) KORVIN (80346) Mátyás és Fiai Kft.

Kezdő lovas 4,00 56,81 7,40 0,50 6,


R-100 nyitott

1 48 Vasvári Melinda (44274) CONTROL (74933) Kincsem Lovaspark SE
Nyitott 0,00 48,67

2 36 Rózsa Gitta (50513) MIRZA (79802) Félegyházi LK
Nyitott 0,00 49,06

3 0 Bukor Barbara Melinda (51100) SAHIB ATU (13451) KABAKÁN Kft.
Nyitott 0,00 51,88

4 0 Kruss Nikolett (45557) RÁDIHÁZA FLAMENCO (75987) EQUINA LSE
Nyitott 5,00 64,62

5 0 Betegh Andrea (40420) JUST FIRE (79379) EQUINA LSE
Nyitott 8,00 75,13


R-110 nyitott

1 144 Rózsa Gitta (50513) FÓKUSZ (77638) Félegyházi LK
Nyitott 0,00 55,14

2 108 Kövesdy Zsolt (42762) TORDA (75282) Kövesdy farm LK
Nyitott 0,00 57,48

3 0 Kruss Nikolett (45557) RÁDIHÁZA FLAMENCO (75987) EQUINA LSE
Nyitott 0,00 69,


R-120 nyitott

1 210 Rózsa Gitta (50513) FÓKUSZ (77638) Félegyházi LK
Nyitott 0,00 60,22

2 0 Kövesdy Zsolt (42762) TORDA (75282) Kövesdy farm LK
Nyitott 0,00 67,40

3 0 Staffer Rajmund (31150) BOBO SR (17403) Airvent Lovas Club
Nyitott 31,00 124,1


Díjlovaglás E8 (E8 versenyszám program jelzése)
1. hely: Tóth Brigitta, 2.: Fazekas Fanni, 3.: Tyukász Orsolya


Ugró 60-70 cm: 1. hely: Gulyás Gréta, 2.: Kurucz Kornélia, 3.: Gulyás Gréta, 4.: Pomázi Enikő


Ugró 70-80 cm: 1. hely: Kurucz Kornélia, 2.: Pomázi Enikő 3.: Ménes Marcell, 4.: Gulyás Gréta


Kezdő mini ügyességi: 1. hely: Bíbok Alina Nóra, 2.: Dinnyés Emma Zselyke, 3.: Huszka Laura, 4.: Huszka Bianka, 5.: Jáger Dia, 6.: Rabi Anna


Kezdő ügyességi: 1. hely: Kispál Rita, 2.: Budai Hanna, 3.: Szalkai Zsanett, 4.: Tordai Zenke, 5.: Besze Biborka, 6.: Hatvani Lilla


Haladó: 1. hely: Kovács Laura, 2.: Gáspár Amanda, 3.: Valkovics Dóri, 4.: Dinnyés Flóra, 5.: Fricska Izabella, 6.: Szalkai Zsanett


Utólag engedélyezett Díjlovaglás A3
1. hely: Szabó Eszter, 2.: Csenki Ágnes, 3.: Rádi Molli, 4.: Szmilkó Adél, 5.: Ónodi Viktória, 6.: Gulyás Janka


A Félegyházi Lovas Klub köszönetét fejezi ki versenyzőinek, akik megmutatták, hogy Félegyházán is működik a lovas sport, és így is szép eredményeket tudnak elérni.

Támogatók: Félegyházi Szuperinfó, Kochs Torma Kft., Vépfu Kft., Dél-100 Kft., Bácsvíz Zrt., Félegyházi Pékség, Előszer Kft., Eltszer Kft., Biztosító bázis, Renovart Kft., Lovicar Kft., Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, Góbor Dávid és családja, Fekete András, Kardos Éva, Bihal-család, Rózsa-család, Majoros Róbert, Udvardiné és családja, Kiss Czakó László, Magony Ferenc, Bense Ferenc és Benséné Anikó, Kiss-család, Ménes Márton, Szemerédi Kornél és még nagyon sokan a versenyzőkkel együtt.
 

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny

Sikeres lovasverseny