Helyi hírek

Állásajánlatok

2021. május 5. 12:00

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségének legfrissebb állásajánlatai az alábbiakban olvashatók. A fenti ajánlatokról további információ a következő…

Helyi hírek

Zubog a szökőkút, éled a város

2021. május 5. 10:00

Április végén elindították Kiskunfélegyháza főterén a nagy szökőkutat. Azóta reggel 8 és este 9 óra között minden óra elején 15 percig gyönyörködhetnek a járókelők a hosszú, félkor pedig az ötperces programban.

Sport

Vereséget szenvedett a Félegyházi ASI

2021. május 5. 09:00

Nem szerzett pontot a Honvéd Szondi SE otthonában a Félegyházi Asztalitenisz Sportiskola csapata a felnőtt férfi Extraliga 20. fordulójában.

Kultúra

Székelyföldi kapcsolataink kezdeményezője, őrzője

2021. május 5. 08:00

Ambrus Lajos korondi költő, író, tanár művelődésszervező idén ünnepli születésének 80. évfordulóját. Ő volt az egyik kezdeményezője a Korond és Kiskunfélegyháza között létrejött testvértelepülési kapcsolatnak.…

Helyi hírek

Játsszunk fizikát!

2021. május 4. 16:00

Idén 22. alkalommal hirdetett fizikai kísérletekből versenyt általános és középiskolás diákok számára az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád megyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai…

Kultúra

Május 10-én nyit a Móra Ferenc Művelődési Központ

2021. május 4. 14:00

Szembetűnő változásokon ment át a Móra Ferenc Művelődési Központ – tudtuk meg Kovács-Csonka Szilvia igazgatótól. A belső terek megújultak, az intézmény munkatársai 1000 négyzetméter terület tisztasági…

Kultúra

Május 13-án tervezi a nyitást a Petőfi Mozi

2021. május 4. 12:00

Május 13-án tervezi a nyitást a Kiskunfélegyházi Petőfi Mozi – tudtuk meg Reményi Richárdtól, a mozi üzemeltetőjétől. Hozzátette: erre a moziknak fel kell készülni, hiszen a forgalmazók sem tudnak azonnal…

Helyi hírek

A természet csodái

2021. május 4. 10:00

Évek óta minden tavaszon újra és újra azon kapom magam, hogy szavakba próbálom önteni a semmiből előtűnő, szívemet és lelkemet melengető, színükkel, formájukkal és illatukkal kényeztető virágok keltette…